Для багатьох "дилер" асоціюється з американськими бойовиками, де агенти ФСБ активно намагаються в кожному фільмі знайти дилерів "чорного товару", а також дилером, що займаються торговцями людьми та ін. Так, є й такі, але їх відловлюють і карають за всією суворістю закону. Насправді ж, дилер - це людина (як фізичне, так і юридична особа), що займається закупівлею оптового товару і поширює його згодом в роздріб і дрібним оптом: так само дилером може виступати працівник біржової сфери. У перекладі ж, дилер означає людину-торговця.

Напевно ви чули і про дилерських мережах. По суті, це мережа торгують вроздріб організацій. Як ви розумієте, це вигідна справа, тому закупівля відбувається за дуже низькими цінами за рахунок свого об'єму, а поширюється далі за високими цінами. Це пояснює, чому багато хто хоче стати дилерами, але от питання - як стати дилером?

Яким повинен бути дилер

Якщо ви просто хочете більше заробляти, ніж зараз, то це не привід ставати дилером. Як і у будь-який інший професії, у вас повинна бути схильність до цього роду діяльності. І якщо ви - не людина торгівлі, значить вам ніколи не стати дилером, у всякому разі, хорошим і добре оплачуваною. Враховуючи, що дилер - це представницька "пішак" великої компанії, який займається просуванням продукції компанії на тій чи іншій території країни або зарубіжжя, важливо пам'ятати, яким ви повинні бути працівником:

1. Активним. Геть лінь, вам ніколи не стати дилером, якщо ви пасивні і ліниві. Будьте активніше і цікавіше для можливого клієнта, тоді він зацікавиться запропонованим вами товаром;

2. Ініціативним. Дуже важливо проявляти свою ініціативу завжди і скрізь. Тоді ви не тільки зможете стати дилером року, але і швидко піднятися кар'єрними сходами;

3. Цілеспрямованість. Часом перед дилерами можуть закриватися двері, а ви повинні "вибивати" їх як тільки можете, переконувати і досягати результатів. Наприклад, дуже складно отримати дозвіл на продаж алкогольної продукції, а чи зможете ви пройти через це - питання;

4.


Конкурентоспроможність. Щоб досягти успіхів необхідно вміти просуватися вперед і конкурувати з суперниками, які мріють обійти вас;

5. Стресостійкість. Якщо щось не виходить, навколо чиниться тиск і щось не ладиться, ви повинні утриматися і перебороти свій стрес.

Як стати дилером

Отже, вас прийняли в компанію в якості дилера на випробувальний термін, але як стати дилером по-справжньому? Для цього пам'ятайте, що найважливіше у вашій роботі: правильний аналіз ринку в конкретному регіоні та складання власної бази клієнтів. Мало які компанії запрошують новачків-дилерів на роботу з вже створеної клієнтською базою, тому в перший час доведеться попрацювати на всю силу.

Для початку вивчіть виділеним вам регіон - чи цікавить їх даний товар, чи можна підняти рівень інтересу до товару, як виправити ситуацію і т.п. Це може здаватися і легким і складною справою одночасно. Але важко буде тільки з першими двома завданнями, а потім схема роботи буде налагоджена.

Далі найважливіше - пошук клієнтів для вашої бази. Якщо ви перший дилер в даній області, вам пощастило, але якщо у вас уже багато конкурентів, як з вашої компанії, так і з боку конкурентів, буде набагато складніше. Необхідно переманювати клієнтів в свою базу, а це складно, адже багато хто не вирішуються співпрацювати з новачками і воліють працювати з тими, кого вже знають. Як же складається клієнтська база теоретично? За допомогою інтернету ви можете знайти компанії, яких можуть зацікавити товари, пропоновані вами. Обдзвоните кожну компанію і домовтеся про зустріч, але пам'ятайте - необхідно багато знати про можливе клієнті, так що отримаєте всю необхідну інформацію про фірми та оцініть її, можливо співпрацю з деякими фірмами буде не вигідно.

І в кінцевому результаті вам необхідно залучити клієнта своїм товаром, будьте позитивні, активні, пропонуйте вирішення будь-яких проблем і труднощів, знаходьте індивідуальний підхід.