Простий шафа-купе.

В залежності від того, що ви розумієте під виразом "своїми руками" залежатиме і процес, необхідний далі. Наприклад, найпростіше заощадити на шафі-купе, це зібрати його в домашніх умовах. Для цього ви лише обходьте різні меблеві магазини, шукайте відповідний варіант шафи-купе за розмірами, зовнішнім виглядом, кольором, полкам та ін. Далі необхідно оформити покупку і доставку шафи, або забрати його допомогою самовивозу. Так ви зможете заощадити пристойну суму, як за доставку, так і за збірку.

Отже, ви придбали шафу. Якщо хочете, щоб вам його зібрали, то за це доведеться доплачувати, а зібраний шафа вам ніхто не пощастить. Але в принципі, зібрати його вже на місці не складе труднощів, тим більше, якщо хтось вам допоможе. Ось що вам знадобиться для збирання: рулетка, викрутки, шуруповерт, дриль, рівень, шурупи, лінійка, рідкі цвяхи.

В принципі, до кожної меблів додається інструкція по її складанні. Але, так чи інакше, виміряти місце під шафу доведеться, хіба мало яка помилка могла бути допущена при розрахунках раніше. Далі залишається лише діяти за заданою інструкції. Якщо її немає в комплекті, то її можна знайти в Інтернеті. Не забудьте розрахувати, чи не перешкодить плінтус вашому шафі, тим більше, якщо плінтуса широкі. Інакше доведеться спилися місце під плінтус на панелі.

Шафа-купе своїми руками.

Отже, вам цікаво, як зробити шафу купе своїми руками від початку і до кінця. Ось що доведеться пройти:

  • Проектування і креслення шафи-купе,
  • Складання карти розкрою та/або замовлення розпилу матеріалу і з Кромування деталей,
  • Купівля фурнітури,
  • Збірка шафи.

Здавалося б, нісенітниця, але по суті, це величезна робота, але ви зможете пристойно заощадити. Для проектування шафи-купе варто завантажити безкоштовну версію програми Базис-мебляр на сайті Базис.


Звідси вам необхідно тільки Базис-шафа. Тут ви зможете з легкістю сконструювати свій ідеальний шафа-купе. Креслення шафи буде з'являтися автоматично з вашими змінами в програмі Базис-шафа. Залишається тільки роздрукувати креслення і специфікацію.

Далі вирушайте в салон з виробництва меблів і замовте тут карту розкрою (обійдеться не дорожче 100 рублів ). В принципі, карту можна скласти і самостійно, але який з цього сенс? Після отримання карти вам необхідно вибрати колір майбутньої шафи-купе. Краще робити це згідно з тим, що в інтер'єрі приміщення вже є, наприклад, "Горіх", "Мускат", "Вишня" і т.п. Після вибору кольору в салоні, замовте розпил матеріалу і кромку необхідних деталей.

Наступний етап - покупка фурнітури. Вам будуть потрібні такі деталі, як єврогвинти, заглушки під єврогвинти, направляючі повного висунення, торцева вішалка і ручки для ящиків.

Все готово, залишилося лише зібрати шафу по докладного кресленням, роздрукованого з програми Базис-шафа. Починати прийнято із збірки дна і бічних сторін шафи, після цього за допомогою зробленої розмітки і дрилі кріпляться перегородки та планки шафи-купе. Далі збираються і кріпляться полиці для антресолі, ребро жорсткості шафи, дах, двері і висувні ящики.

Як ви розумієте, робити доведеться і багато і нічого одночасно. Найскладніше за вас зроблять в меблевому салоні, вам залишається тільки розібратися зі складанням шафи-купе за кресленням. Але відмовлятися від такої шафи не варто, він стане в нагоді в інтер'єрі будь-якого приміщення, особливо невеликого, т.к. не займає багато місце і відмінно годиться як шафа для ніші в кімнаті.