З незапам'ятних часів люди дарують один одному квіти, показуючи своє ставлення і приносячи красу в життя. А адже так приємно отримувати в подарунок квіти, сліпучі красою. І так стає шкода, коли це чудо починає в'янути. Відбувається це, до того ж, досить швидко. Давайте поговоримо про те, чому букет так швидко в'яне і яким чином можна уникнути найпоширеніших помилок змісту у вазі квітів.

Чому букет швидко в'яне

Безумовно, заходячи в квітковий магазин, нашому погляду відкриваються свіжі та доглянуті квіти і, здається, що вони там ніколи не в'януть. А все тому, що продавці щодня прикладають чималі зусилля для того щоб зберегти квіти у такому первозданному вигляді. Листя завжди яскравого зеленого кольору, а пружні бутони завжди дивляться високо вгору. Щодня колби для квітів (пластикові в магазинах) ретельно миють засобами, які містять хлор.

Що ж відбувається вдома? У кращому випадку вода, в якій стоять квіти, змінюється раз на два дні. Через це вона заболачівается, а листя і стебла загнивають, і весь букет заражається бактеріями. Якщо це вже сталося, то всі ваші заходи будуть даремні! Головне правило - доглядати щодня за букетом, але не тільки міняти воду, а й добре вимивати з миючим засобом вазу. Вода повинна відстоятися хоча б 1 годину і, бажано, використовувати для цього джерельну воду.

Правила догляду за букетом

З водою зрозуміло. Що стосується її температури, то слід зауважити, що вона не повинна бути більше 16-ти градусів. При такій температурі букет простоїть довше.


Якщо ви хочете щоб бутони квітів відкрилися швидше, то можете зробити воду рівній 40. Щоб це перевірити, опустіть у воду лікоть. Якщо вода буде трохи тепліше ліктя, то температура приблизно дорівнює потрібною. Хоча, звичайно, в такому випадку букет відцвіте швидше.

Для професійних квіткових продавців сьогодні категорично неприйнятно використання всіляких добавок. Часи бабусиних способів продовження життя квітам давно пішли, тому що повністю змінилися технології вирощування квітів та догляд за ними. Ще один момент: квіти не люблять, коли на бутон потрапляє вода, особливо це стосується троянд, тому не слід їх опускати у ванну з водою. Справа в тому, що якщо крапелька води потрапить в бутон, то вражений буде згодом весь квітка.

Є така процедура, яка називається проливання, коли листя обливають водою, з якою змивається пил і квітка починає "дихати". Якщо цю процедуру проводити вдома, то для цього підійде звичайний душ, от тільки головки квітів потрібно обернути поліетиленом. Перед тим, як ставити букет у воду, ви повинні прибрати з тієї частини стебла, яка буде перебувати у воді, листя. Так вони не будуть гнити.

Обрізати стебло потрібно під водою і гострим ножем, а не секатором або ножицями. Після занурення нижньої частини стебла у воду і обрізки, дайте постояти квітам близько 20 хвилин. Не слід також обрізати стебло під гострим кутом, адже квіти повинні мати опору. Дотримуючи всі ці рекомендації, букет буде набагато довше радувати вас і домочадців красою і чарівним ароматом!