Вирівнювання стелі і штукатурка.

Багато хто не знає не тільки про те, як правильно штукатурити стелю, але і для чого це необхідно. Звичайно, в першу чергу всі згадують про таку властивість і функції штукатурки, як вирівнювання стелі. Дійсно, про це знає кожен: штукатурка допомагає перетворити стіни будинку і квартири, робить їх рівніше. Однак є й інші корисні властивості у штукатурки і це захист будинку від атмосферних вод, загоряння, холоду і бактерій. Хоча здебільшого ці властивості є додатковими для всього будинку, а не спеціальними. Але от з чим точно не посперечаєшся, так в приміщенні, де стіни були проштукатуріть, стає тепліше в рази.

Крім того, вибираючи штукатурку, варто розуміти, що вона ділиться на декоративну, акустичну, гідроізоляційну і т. д. При цьому є і види штукатурки, призначені для тієї чи іншої обробки (мокра вапняна штукатурка, цементний розчин штукатурки, суха штукатурка у вигляді приклеюються листів на поверхню стель або стін). Штукатурка, так само як і шпаклівка може застосовуватися за допомогою сітки, тільки не капроновою, а армованої та металевої. Але найчастіше штукатурку ділять на просту, поліпшену і штукатурку високої якості. Для квартири достатньо буде штукатурки поліпшеною.

Штукатурка стелі.

Багато хто віддає перевагу штукатурити стіни і стеля своїми силами, щоб хоч якось заощадити на і без того дорогого ремонту. Але як правильно штукатурити стелю своїми руками знає не кожен, тепер настав ваш час дізнатися всі тонкощі цієї роботи.

 1. Вирівнювання стелі. Цей процес дуже важливий, але допоможе, тільки якщо перепади незначні. Робиться вирівнювання таким чином: спочатку за допомогою чистого і сухого шпателя видаляється стара штукатурка, побілка, після чого змиваються і залишилися розводи. Шпатель для вашої ж зручності варто вибрати ширше. Щоб штукатурка краще "взялася", стелю потрібно заґрунтувати (якщо це житлові кімнати, то підійде і проста грунтовка, якщо це кухня і тим більше ванна, то потрібно грунтовка гідроізоляційна),
 2. Розмітка стелі. Це важливо для штукатурки стелі, щоб вирівняти стелю було значно простіше. Для перевірки рівності, необхідно взяти з собою рівень. Якщо у вас рівень водяний, але наповніть його водою. Далі зробіть розмітку, для цього варто запросити помічника. Так ви зробіть перший позначку, а ваш помічник зможе зробити другу позначку, щодо вашої за допомогою рівня.


  Через позначки потрібно провести лінію, як орієнтир,

 3. Грунтовка поверхні. Грунтовка потрібна, щоб штукатурка краще зчепилася з стелею. Для цього скористайтеся пензлем-макловицей або валиком, прогрунтуйте весь стелю і просушіть його. Дочекайтеся повної просушки стелі після грунтовки,
 4. Штукатурка стелі. У воді розведіть штукатурку, закладіть невеликі ямки і дірки на поверхні стелі, прикріпіть за допомогою клею до стелі спеціальну сітку. Тепер на металевий полутер за допомогою шпателя нанесіть штукатурку, після чого полетером нанесіть розчин і акуратно разравняйте по стелі. Бажано робити шар тонким, але якщо нерівності пристойного розміру, то краще нанести декілька тонких шарів штукатурки,
 5. Шпаклівка стелі. Нанесіть після висихання шару або шарів штукатурки один тонкий шар шпаклівки, щоб не було можливості у штукатурки потріскатися з часом,
 6. Прикінцеві дії. Залишається тільки злегка відшліфувати штукатурку на стелі, головне, дочекатися її повного просихання. Після цього поверх матеріалів необхідно нанести тонкий шар грунтовки.

Особливості штукатурки.

Ми не будемо готувати, чим краще штукатурити стелю, точніше про сам вибір штукатурки. Це безпосередньо залежатиме від ваших фінансових можливостей, цілей і особливостей кімнати, де проходить ремонт. Але ми відзначимо те, що саме вам знадобиться для штукатурки стелі:

 1. Штукатурка, грунтовка і шпаклівка,
 2. Спеціальний міксер для змішування будівельних матеріалів,
 3. Кілька ємностей (з чистою водою і для замісу штукатурки і шпаклівки),
 4. Металевий полутер (30-50 см), шпателі (широкий і маленький), валик або пензель-макловиця,
 5. армована сітка і клей,
 6. Рівень і олівець для відміток.

Варто заздалегідь подивитися, як проходить штукатурка стель. Наприклад, завжди можна скористатися послугами професіоналів у великих приміщеннях будинку або квартири під вашим чуйним контролем (хоча вам необхідно тільки дивитися і запам'ятовувати), а потім повторити те ж саме в інших кімнатах. Якщо ж у вас нічого не виходить, варто знову скористатися послугами професіоналів. Намагайтеся при вирівнюванні стелі використовувати не тільки штукатурку, але й шпаклівку, хоча б одним шаром. Це значно зміцнить стелю, зробить його рівніше і захистить від виникнення в подальшому тріщин і сколів.