Показанням до застосування фуразолидона в основному є кишкові інфекції. Для дітей цей препарат випускають у формі гранул. Це протимікробний засіб, що входить до групи нітрофуранів, а до них у збудників інфекцій звичка виробляється повільно.

Часто його призначають у комплексному лікуванні з іншими препаратами. Найбільш ефективний фуразолидон при таких захворюваннях, як сальмонельоз, харчові отруєння, дизентерія, а також дає хороші результати при лікуванні захворювань, викликаний найпростішими, до яких відноситься, наприклад, лямбліоз. А ось в лікуванні захворювань нирок фуразолидон для дітей не помічник, адже він не діє на збудників гнійних інфекцій. Крім того, він діє на ряд бактерій, які не піддаються дії антибіотиків і сульфаніламідів.

Фуразолідон для дітей

Застосування фуразолидона для дітей абсолютно безпечно, адже він не робить ніякого негативного впливу на їх організм. Перед безпосереднім застосуванням гранули необхідно розвести охолодженою кип'яченою водою, заливши її прямо у флакон. Для зручності і точного дотримання пропорція на флакон нанесена спеціальна мітка. У комплекті з ліками йде мірний стаканчик, що полегшує розрахунок необхідної дозування. Для кращого засвоєння препарат рекомендують приймати після їжі, а кількість прийомів на добу повинна становити не менше трьох. Звичайно, дозування і тривалість курсу лікування в кожному конкретному випадку може призначити тільки лікар.

Крім індивідуальної непереносимості компонентів препарату, його застосування протипоказано при порушеннях функцій нирок і печінки.


Вроджена недостатність ферментів теж виключає використання фуразолидона, як і вік до одного місяця.

Більшість кишкових інфекцій протікають з такими неприємними симптомами, як нудота і блювота, нерідкі також пронос і підвищення температури тіла . У таких випадках антибактеріальна терапія повинна починатися негайно, навіть якщо результати аналізів ще невідомі.

При важкому перебігу хвороби фуразолидон для дітей доцільно застосовувати в комплексному лікуванні з іншим сильним засобом. Так обидва препарати діють максимально швидко і ефективно.

Препарат фуразолидон часто використовують у лікуванні лямбліозу. У дітей це захворювання може супроводжуватися нудотою, блювотою, зниженням апетиту і різкими болями в животі. Саме тому хвороба вимагає негайного лікування. У зв'язку з тим, що лямблії вкрай складно виявити, лікування зазвичай проходить у кілька курсів.

Незважаючи на те, що фуразолидон має достатньо великий список можливих побічних явищ, зазвичай діти його дуже добре переносять. А найголовніше - він ефективний при таких неприємних захворюваннях, як кишкові інфекції, і швидко знімає їх симптоми.