Найчастішим з призначених педіатром досліджень можна по праву вважати загальний аналіз сечі.

фосфати в сечі у дитини

За його результатами лікарі оцінюють стан дитини, наявність або відсутність у малюка тих або інших захворювань, що змінюють нормальний склад урини. А чи можливо батькам самостійно визначити стан дитини за зовнішнім виглядом вмісту горщика? У деяких випадках це можливо.

В ідеалі сеча людини повинна бути прозорою і не мати ніяких твердих складових. Якщо на дні горщика виявився хоча б невеликий осад - це привід негайно звернутися до лікаря і зробити дослідження сечі. Як правило, виявляються солі одного з трьох типів: урати, оксалати або фосфати в сечі у дитини. Поява солей в урині малюка свідчить про порушення обміну речовин, в результаті якого змінюється водно-сольовий обмін організму. Якщо махнути на це рукою, то в майбутньому це загрожує утворенням сечокам'яної хвороби.

Чи не особливо важливо, які саме солі виявлені в сечі дитини. Вони відрізняються складовими елементами і вказують, обмін яких саме речовин порушився. Наприклад, якщо були знайдені урати - це означає, що у дитини порушений обмін білка. Оксалати і фосфати в сечі у дитини з'являються внаслідок зсуву кислотно-лужного балансу в ту чи іншу сторону. Це може бути тимчасовим відхиленням, а може і носити постійний характер. Якщо напередодні здачі аналізу у дитини була блювота або пронос, наслідком чого стало тимчасове зневоднення організму, швидше за все, це позначилося на результатах дослідження, і при повторній здачі аналіз буде в межах норми.

фосфати в сечі у дитини

Якщо ж знову зданий аналіз сечі знову виявився невтішним, і знову було виявлено присутність фосфатів в сечі у дитини, то перше, що повинен порекомендувати доктор після обстеження - це корекція харчування дитини.


Наприклад, коли в осад випали фосфати, PH сечі дитини відхилився в бік лугу, і його організму не вистачає таких продуктів, як картопля, м'ясо, риба, борошняні вироби, капуста, кислі фрукти і ягоди. А ось молочні продукти, яйця, сир, сир, горіхи, салат і морква на час дієти краще виключити і не поїти дитину лужною мінеральною водою. Прямо протилежна дієта призначається діткам при виявленні в сечі уратів. Таким малюкам навпаки не можна м'ясо і необхідно близько двох літрів лужної мінеральної води на добу.

У зв'язку з нездатністю дитячих нирок розчиняти велику кількість солей, при діагностуванні осаду в сечі необхідно строго обмежити споживання дитиною солі, а при можливості взагалі прибрати її з раціону малюка. Адже затримуючи велику кількість рідини в тканинах, вона не тільки ускладнює роботу сечостатевої системи, а й сприяє розвитку різного роду захворювань серцево судинної та інших систем. Тому скоротивши кількість солі на столі малюка, батьки значно зменшать імовірність появи її в горошку улюбленого чада!