Деякі батьки в міру дорослішання дитини раптово помічають, що у малюків проявляються такі особливості, як хрест суглобів при ходьбі і рухах. Чи нормально прояв такого фактора в дитячому віці, і чому хрустять суглоби у дітей?

Дитячий організм до п'яти років розвивається надзвичайно швидкими темпами. Тому для повноцінного будови і розвитку необхідна достатня кількість всіх необхідних елементів і мінералів. Кістково-м'язова система вимагає постійного поповнення кальцію, який у зростанні витрачається досить швидкими темпами. Для отримання кальцію необхідно вживати в їжу молоко і сир, рибу, всі види бобових, банани, брокколі, курагу. Якщо малюк в достатку отримує вітамінів, турбуватися нема про що.

Хрумтять суглоби у дитини

Інший важливий фактор - достатнє вживання води. Вода - вони з головних складових в рідині для суглобів. Не забороняйте пити дитині стільки рідини, скільки йому потрібно. Дітям до року властиво таке явище, як скрип суглобів. У малюків цього віку зв'язки незміцнілі і рухливі - особливість анатомічного і фізіологічного розвитку тіла. Поки не зміцніють зв'язки, у дитини може проявлятися така особливість.

Також можна відзначити, що співвідношення росту дитини не завжди збігається зі своєчасною реакцією організму. Тому іноді організм не встигає виробляти достатню кількість мастильної рідини для суглоба, і саме тому хрумтять суглоби у дитини.


Однак це явище абсолютно нормально. Інший варіант - ваш малюк відвідує спортивні секції. Для маленької дитини адаптуватися до навантажень в швидкому темпі складно, а організму - тим більше. Тому поки організм не звикне до одержуваних навантажень і не зможе виробляти достатню кількість синовіальної рідини, можливо такий прояв, як хрест.

Для того щоб це явище не проявлялося, необхідно правильно харчуватися і проводити з малюком вправи , спрямовані на розтяжку зв'язок. І зовсім необов'язково чекати, поки малюк підросте - такі вправи можна проводити з чотиримісячного віку. Коли дитина підтягується на руках, спираючись на долоні - це дуже хороша вправа для суглобів. Всі батьки знайомі з такою грою, як ладушки - також відмінна профілактика еластичності зв'язок. Для маленьких дітей існує динамічна гімнастика, також хороша для профілактики зв'язок. Коли дитина стане самостійним, дозволяйте йому більше лазити, підтягуватися на руках, стрибати. Всі ці вправи добре впливають на еластичність і допоможуть підтримувати суглоби і зв'язки здоровими. Ще одне чудове заняття для тіла - плавання. Виконуючи хоча б частину таких вправ, ви навряд чи почуєте коли-небудь, як хрустять суглоби у дитини.