Що таке кеш і де його знайти.

Те, що ми називаємо "кеш" або "кеш" - це вимова англійсного "cache". Означає це слово швидкий буфер (на проміжній стадії) з можливістю доступу із збереженою інформацією. Кеш для зручності міститься в будь-якому браузері. Думаю, ви вже розумієте, для чого потрібен кеш в браузері. Завдяки даних, що зберігаються в кеші, ви зможете набагато швидше знайти необхідну вам інформацію там, де вже були, тобто на відвідані сайти. Це зручно не тільки вам, але й корисно для продуктивності будь-якого комп'ютера. Так що, говорячи грубо, без цього було б набагато складніше використовувати величезні ресурси Інтернету.

Так чи інакше, чистота вітається скрізь, так з кешем. Уявіть, що кеш - це шафа з речами, які ви вже надягали (ви розумієте, що хочете знайти зараз, що надягнете завтра, що можна поєднати і з чим), але для того, щоб шафа була функціональними меблями, а не частиною "дров ", необхідно викидати звідти непотрібні речі (наприклад, несезонні, що не підходять за розміром, пошарпані та ін.), щоб було можна купувати щось нове. Але як очистити кеш в опері ви поки не знаєте, але вже розумієте, що суть приблизно та ж, що і з шафою. Щоб кеш допомагав, а не гальмував роботу комп'ютера, його потрібно чистити.

Для чого потрібно чистити кеш і як це робити в опері.

Як ми вже відзначили, кеш потребує чищення, щоб не ускладнювати роботу вашого комп'ютера, не перевантажувати його і не виводити тим самим вас із себе. Якщо почистити кеш, ви помітите, що в браузері стануть швидше грузиться сайти, відео та фотографії. Давайте ж дізнаємося, як очистити кеш браузера опера (найбільш популярний браузер серед користувачів Інтернету і його роблять браузером за замовчуванням). Існує два основних варіанти чистки кеш пам'яті:

1. Через налаштування Опери. Найпростіше - почистити кеш прямо в браузері. Багато часу це не займе. В меню опери вибираємо Інструменти, а потім Загальні настройки. Перед вами з'явиться таке діалогове вікно:

Тут клікаємо по "Розширені", вибираємо в лівій колонці "Історія", знаходимо праворуч від колонки "Дисковий кеш» (не переплутайте з "кеш в пам'яті") та натисніть "Очистити". При необхідності очищати кеш регулярно, поставте галочку в полі "Очищати при виході".

Якщо у вас трохи інша панель опери, то дійти до налаштувань допоможе "Меню-Настройки-Загальні налаштування" і далі за прикладом.

Ще один варіант очищення кеша в опері - через особисті дані в браузері.


Увійдіть в "Інструменти", далі "Видалити особисті дані". З'явиться діалогове вікно, де потрібно серед списку поставити галочку у "Очистити кеш" і підтвердити очистку кліком по "Видалити".

2. За допомогою спеціальної програми. Отже, ви знаєте, як очистити кеш браузера Opera за допомогою програми CCleaner (СіКлінер)? Якщо не знаєте, варто дізнатися, т.к. це не складно, та й можна почистити пам'ять всього комп'ютера заодно. Встановіть на комп'ютер програму CCleaner і запустіть її. У програмі необхідно вибрати вкладку "Очищення", далі натисніть на "Додатки". Знайдіть у списку браузер "Opera" і проставте галочки для очищення:

Ви можете вибрати як очистку кеша і тільки, а можете поставити галочки для очищення історії, cookie, закачування та інше. Незалежно від того, що ви вибрали, натисніть "Аналіз", зачекайте деякий час, поки аналіз проблем закінчиться і натисніть "Очищення".

Як чистити кеш в інших браузерах.

Але ось що необхідно закінчити кожному користувачеві інтернету: незалежно від вашого браузера, його необхідно чистити. Так очистити кеш браузера Mozila Firefox або Гугл Хром, ви так само можете за допомогою програми CCleaner. До речі, якщо ви користуєтеся для роботи або просто під час пошуку інформації в Інтернеті відразу декількома браузерами, то ця програма для очищення пам'яті кеш вам буде просто необхідна. Справа в тому, що немає необхідності чистити кеш тільки одного браузера, потім другого і третього. Ви можете запустити аналіз кеша відразу декількох браузерів. Система очищення в будь-якому випадку абсолютно та ж.

Отже, очистити кеш браузера Гугл Хром і Mozila Firefox в CCleaner можна так:

- скачайте на офіційному сайті та встановіть програму CCleaner,

- запустіть програму, увійдіть в "Очищення-Додатки",

- виберіть необхідні дії для програми відразу в декількох браузерах, поставивши для цього галочки біля них в спеціальному віконці для цього,

- натисніть "Аналіз", дочекайтеся закінчення аналізу (проходить досить швидко),

- клікніть на "Очищення", дочекайтеся закінчення і готово!

Якщо ви хочете очистити кеш кожного браузера окремо, то вам варто зайти в налаштування відкритого браузера, як ми це зробили з оперою. Принцип дій той же, так що не заблукаєте.