Звичайно, кожна людина, вибираючи меблі, звертає увагу на її зовнішній вигляд. Меблевий фасад - це і є зовнішній вигляд, оскільки розташований на передній панелі меблів і від нього залежить, яким буде тон інтер'єру в приміщенні. Матеріалом для виготовлення фасадів корпусних меблів служать плити МДФ і ДСП. Ціна фасаду досить сильно впливає на вартість меблів. Але не кожна людина може заплатити великі гроші за гарні меблі з вишуканим фасадом. Давайте розглянемо, як виготовити меблевий фасад самостійно і розглянемо особливості матеріалів, що застосовуються для його виготовлення.

Особливості та переваги МДФ і ДСП

Якщо фасад виготовлений з МДФ, то на таку плиту можна наносити фрезерування і різні візерунки. Зворотний бік плити облицьовувався білим меланіном, завдяки чому забезпечується стійкість до механічних пошкоджень і побутовим реактивам. Також завдяки меланину забезпечується підвищена зносостійкість, що є безперечною перевагою. Плити з МДФ є екологічно безпечними, тому що вони виготовлені з натуральних матеріалів, а також володіють звуконепроникністю і теплоізоляцією. Сьогодні все частіше плити МДФ облицьовані плівкою ПВХ, що є інновацією. Така плівка екологічно безпечна і володіє міцністю, високою зносостійкістю, а також стійка до перепадів температур.

Фасади, виконані з ДСП, є лідером продажів. Завдяки новим технологіям з'явилася можливість виробляти фасади постформінг і софтформінг. Постформінг являє собою ДСП, заламінірований в пластик, а софтформінг - це меламиновая ДСП. Її поверхня виглядає як пори дерева або кристала. За допомогою такого покриття досягається ефект натурального дерева, а безперечною перевагою є стійкість до впливів ззовні.

Ще одним не менш популярним матеріалом для виготовлення меблевих фасадів є алюмінієвий профіль.


Однак він істотно дорожче, зате інших недоліків у нього практично немає.

Як виготовити меблевий фасад самостійно

Для виготовлення меблевого фасаду, як правило, беруться звичайні деталі ДСП або МДФ і закромковиваются алюмінієвим профілем. Дверцята з ДСП завдяки профілю набуває такі якості як:

  1. Довговічність, яка досягається за рахунок хорошої захисту торців.
  2. Естетичний, оригінальний і сучасний зовнішній вигляд.

Меблі, яка захищена алюмінієвим профілем, вже давно доступна майже в будь-якому меблевому магазині, а це означає, що вона виробляється серійно. Звичайно, створюючи меблі самостійно, ви значно економите, але недоліком такої економії є неможливість досягти високої глянцевому поверхні через застосування ДСП і гнутого фасаду (напівкруглі дверки). Якщо ж ви все-таки хочете глянцеву поверхню, використовуйте ламінований МДФ. Також можете використовувати скло, що додасть фасаду оригінальність.

Розглянемо порядок виготовлення меблевого фасаду:

  1. Наріжте самостійно або замовте заготовки фасаду на підприємстві.
  2. За периметру потрібно вифрезерувана у заготівлі паз.
  3. Зробіть виміри і наріжте шматки алюмінієвого профілю. Зручніше спочатку різати заготовки під кутом 90 градусів. Потім приміряйте їх і далі подрежьте торці на 45 градусів.
  4. У паз фасаду налийте рідкі цвяхи і вставте в нього профіль. Для цього можете застосувати гумовий молоток. Зафіксуйте профіль паперовим скотчем, якщо він вільно знаходиться в пазі, а потім залиште на добу до повного висихання клею.

Видаліть наждачним папером (№120) можливі задирки в готовому фасаді.