Рубець - це ділянка сполучної тканини, що заміщає собою дефект після травми. У сучасному світі шрами на тілі більше не є свідченням мужності і доблесті, в моді - гладка і чиста шкіра. На нинішньому етапі розвитку пластичної хірургії і косметології можливо згладити або видалити будь шрами, навіть найгрубіші. Як позбутися від шрамів і рубців на тілі ви зараз дізнаєтеся.

Розрізняють два види рубців на тілі:

- фізіологічні: нормотрофіческій рубець - блідо-рожевий, тонкий, щільний, над шкірою не виступає. Після певного часу стає майже нерозрізненим.

- паталогические: атрофічні (білясті смужки або ямки, втягнуті в шкіру), гіпертрофічні (грубі, щільні, виступають на шкірної поверхні), келоїдні (багряні або синюшні, грубі, м'ясисті, мають схильність до розростання, чутливі, супроводжуються свербінням і болем).

Як позбутися від шрамів на тілі?

Перед тим як позбутися шраму відвідайте косметологічний центр, де вам запропонують один з таких методів:

  1. Лазерна шліфовка - оптимальний варіант, якщо пацієнт не хоче "лягати під ніж". Вона дозволяє впоратися з усіма рубцями, за винятком келоїдів. Найпоширеніший з існуючих лазерів - ербіевий. Він має два режими роботи: фракційний і абляціонний. Краще використовувати фракційну шліфовку, оскільки вона дає потрібний ефект при мінімальному ризику виникнення ускладнень, пацієнти добре її переносять. Шліфування припускає видалення вертикальних стовпців тканин на повну глибину рубця. При цьому між ними сохраняютсяучасткі неушкодженої шкіри, з яких потім йде процес відновлення - заміщення рубцевої тканини нормальною. Як правило, курс лазерної шліфовки включає п'ять-шість процедур, проведених з місячним проміжком.


    У підсумку рубець істотно згладжується лібополностьюісчезает.

  2. Серединні хімічні пілінги. Виконуються фенолом або трихлороцтової кіслотой.Кіслотавоздействует на епідерміс так, що відбувається його некроз до сосочкового шару дерми. За прошествіі7-14 днів під кіркою виникає молодий епідерміс - шкіра відновлюється. Метод заборонено іспользоватьна ділянках, де кірка може бути травмована одягом (наприклад, на поясі). Якщо пошкодити шкірку, істотно збільшується небезпека вторинного рубцювання і пігментації. Задовільний результат досягається курсом з двох-трьох процедур, проведених з паузою в 2-2,5 місяці.
  3. Хірургічний метод лікування проводиться в два етапи: висічення рубця і опромінення травмованої ділянки рентгенівськими променями.

Як позбутися від шраму на тілі народним способом.

Серед народних методів позбавлення від рубців і шрамів на тілі слід зазначити наступні:

- Свіжовичавлений сік алое (50 г) змішати з маслом обліпихи (1 ст. Л.). Кілька разів на день обробляти сумішшю рубець. Не накривати, незмивною.

- Рослинна олія (4 ст. Л.) Закип'ятити з бджолиним воском (приблизно з горошину). Злегка остудити, додати 2 сирих курячих жовтка і 7 таблеток стрептоциду (подрібненого). Всі інгредієнти ретельно перемішати. Також ефективний цей рецепт, якщо шви після операції незагойні, екземі та опіках.

- Можна просто протирати лимонним і томатним соком пошкоджені ділянки.

- Щоб прибрати темні шрами, рекомендується застосовувати огірок : екстракт наносять на шкіру, залишають на 15 хвилин, потім змивають холодною водою.

Оптимальний варіант - використовувати перераховані рецепти в комплексі.