Зміст:

 • Як побороти лінь?
 • Вправи для подолання ліні

Ви, як і більшість інших людей, іноді відчуваєте, що робити вам зовсім нічого не хочеться? Лінь огортає своїм м'яким покривалом, не бажаючи відпускати нас зі своїх чіпких обіймів. Це може бути хвилинне відчуття, а може бути і звичним станом. Ми можемо відчувати себе ледачими щодо деяких конкретних видів діяльності, які нам не дуже подобаються; при цьому за якісь інші справи ми беремося цілком охоче. А буває, що все підряд справи застопорюються, тому що ми не знаємо, як подолати лінь і примусити себе робити щось корисне.

Що взагалі можна сказати про лінь? Це стан, викликаний нестачею енергії, і призводить воно до відсутності будь-яких бажань. Іноді лінь може бути викликана зовнішніми умовами - такими як погода, коли надто вже жарко або занадто холодно, - а іноді вона з'являється і в силу внутрішніх причин - таких як відсутність мотивації, схильність до відкладання справ на потім або страх перед роботою, яка здається непосильним .

А іноді нам навіть подобається лінуватися. Адже так приємно поніжитися з книжкою під теплим пледом в дощовий суботній вечір! А полежати в затінку на березі річки в спекотний літній день - хіба можна відмовитися від такого задоволення? І все ж життя частенько вимагає від нас, щоб ми долали захоплююче почуття ліні. Більшість людей справляється з нею. А як з цим йде справа у вас? Ви відчуваєте, що вона утримує вас від того, щоб бути активною, і поступово стає вашою поганою звичкою, міняючи життя не в кращу сторону?

Як побороти лінь?

Нічого не можна досягти, якщо постійно дозволяти собі лінуватися і не докладати ніяких зусиль, щоб подолати млявість і апатію. Успіх вимагає прояву ініціативи та вміння використовувати всі свої можливості. Він любить активних, а зовсім пасивних людей. Тому так важливо навчитися протистояти своєї ліні і долати звичку до всякого роду тяганини. Ми готові дати вам кілька порад, як подолати лінь, змінивши деякі зі своїх старих звичок і розвинувши в собі нові риси.

12 порад, як подолати лінь
 1. Розбийте одну велику задачу на більш дрібні завдання. Дуже часто ми уникаємо виконання якої-небудь справи лише тому, що знаходимо поставлене завдання занадто великий, буквально переважної нас; майбутня робота здається нам занадто стомлюючої і здатною відняти надто багато часу. А ось якщо розбити головну задачу на декілька більш легко досяжних цілей, то проблема вже не здається настільки складною. Замість однієї непідйомною роботи перед нами постане ряд невеликих завдань, виконання яких не зажадає таких великих зусиль. Такий підхід може бути застосований до абсолютно різним завданням; як правило, він дуже добре допомагає впоратися з лінню і внутрішнім опором, які всі ми так часто відчуваємо.
 2. Дотримуйтесь режим роботи і відпочинку. У деяких випадках лінь обумовлена відсутністю необхідної для виконання роботи енергії, що є наслідком втоми. Якщо це - якраз про вас, то ви повинні давати собі стільки сну і відпочинку, скільки необхідно для повного відновлення вашої працездатності. Крім того, подбайте про те, щоб ваш організм отримував достатньо свіжого повітря і фізичного навантаження.
 3. Підтримуйте власну мотивацію. У деяких випадках саме її відсутність стає причиною ліні. Ви можете зміцнити свою мотивацію за допомогою афірмації, візуалізації і думок про важливість виконання вашого завдання або нудної роботи для досягнення своєї кінцевої мети.
 4. Зберігайте бачення того, якою ви хотіли б бути і чого ви хотіли б досягти. Часто розмірковуючи над цим, ми ясніше бачимо свої цілі, і наше бажання досягти їх стає сильнішою. Це спонукатиме нас до дії і допоможе подолати лінь.
 5. Думайте про ті переваги, які ви отримаєте, якщо подолаєте свою лінь і почнете діяти, і прийміть якісь заходи для усунення труднощів, замість того щоб боятися зустрічі з перешкодами.
 6. Думайте і про можливі наслідки своєї ліні.


  Що буде, якщо ви піддастеся їй і не виконаєте нехай і рутинну, але необхідну роботу? Якщо ви уявите собі всі неприємності, які можуть звалитися на вашу голову через спокуси провести деякий час в повному розслабленні, то намальована вашою уявою картина підштовхне вас до дій.

 7. За один "підхід" виконуйте тільки одну задачу . Справитися з однією справою набагато легше, ніж відразу з декількома, і тоді нехай лінь спробує подолати вас - вам її долати не доведеться!
 8. Ваша уява здатне надати дуже сильний вплив на ваші погляди, звички і дії. Тому уявляйте собі не тільки неприємності, які можуть з'явитися через вашу звички лінуватися. Візуалізують і удачі: уявіть собі, як легко і швидко ви справляєтеся з поставленим завданням, з яким ентузіазмом і енергією ви будете працювати над нею. Робіть це кожен раз перед тим, як приступите до роботи, а також тоді, коли лінь почне нашіптувати вам на вушко, щоб ви відмовилися від майбутньої справи.
 9. Повторюйте афірмації щоранку і завжди, коли ви беретеся за якусь -то справу. Скажіть собі: "Я можу досягти своєї мети!" "У мене багато енергії для того, щоб діяти і зробити все, що я задумала". "Дія робить мене набагато сильніше". "Коли я за щось беруся, я завжди все роблю до кінця ".
 10. Кожну поставлене перед собою завдання розглядайте як чергове вправа, що допомагає вам зміцнити свою волю і протистояти ліні. Рішення кожної задачі робить вас ще сильнішою, рішучої і напористою.
 11. Уникайте зволікань і затягування часу, адже це - одна з форм ліні. Якщо є щось, що вам потрібно зробити, то чому б вам не зробити це прямо зараз?
 12. Вчіться у успішних людей, спілкуючись з ними і спостерігаючи за тим, як вони діють. Напевно ви відразу ж зверніть увагу, що у таких людей ніколи не буває часу на те, щоб байдикувати. Саме тому вони постійно і домагаються успіху!

Вправи для подолання ліні
 • Покличте на допомогу свою уяву і уявіть, що ви робите ту роботу, при виконанні якої зазвичай вам особливо хочеться закинути всі справи і вдатися ліні. Уявіть, що на цей раз ви взялися за роботу з усіма ентузіазмом і енергією, на які ви взагалі здатні. Ймовірно, ви відчуєте внутрішній опір, викликане підсвідомим невір'ям у таку ідилію. Тим не менш, продовжуйте візуалізацію і думайте про те, з яким інтересом і любов'ю ви виконуєте цю роботу. Намалюйте в уяві картину завершення роботи і відчуйте задоволення, яке відчували б в реальності, зробивши все необхідне.
 • Складіть список справ, які вам необхідно зробити. Розташуйте їх від простих до більш складних і приступайте до їх виконання прямо зараз. Починайте саме з легких справ, щоб уникнути сильного внутрішнього тиску. Привітайте себе з виконанням однієї справи, викресліть задачу зі списку і переходите до наступного пункту. Поступово, щоразу виконуючи всі поставлені перед собою завдання, ви звикнете бути виконавчої.
 • Регулярно призначайте собі завдання, виконувати які вам завжди дуже не хотілося. Призначте - і негайно приступайте до виконання. Розгляньте таке завдання як вправа, яка зміцнить вас у боротьбі з лінню.

Подолання звички до ліні досягається серією щоденних дій і вправ, які спонукають нас діяти, а не залишатися пасивною. Кожен раз, коли ми долаємо свою лінь, ми стаємо сильнішими. Кожен раз, коли ми вирішуємо діяти, ми збільшуємо свою здатність вигравати, досягаючи цілей і покращуючи своє життя!