Нерідко трапляється так, що начебто ви відпочили добре і достатня кількість часу, і сон був міцним і солодким, але чомусь через пару годин після пробудження, в вас немає сил. Вам хочеться спати і від думки, що потрібно ще щось робити, ви втомлюєтеся ще більше? Знайома ситуація? Давайте розберемося, як позбутися втоми і розглянемо причини її раптового і дивного появи.

Як позбутися втоми - бачимо в корінь проблеми!

Існує кілька причин такої, незрозумілою на перший погляд, втоми. Давайте розглянемо, для початку, найпоширеніші причини, з яких ви відчуваєте втому, адже тільки після цього можна приступати до якихось дій щодо позбавлення від неї.

Отже, часті причини виникнення втоми та їх усунення:

  1. Ігнорування своїх біологічних годин. У будь-якої людини існують свої, особливі біологічні годинники і якщо ви будете їх ігнорувати, у вас виробиться систематична втому. Так, наприклад, у "сов" біологічний годинник починають роботу пізніше, ніж у "жайворонків", але і засипають перші набагато пізніше. Якщо порушити ці години і вставати певний день або дні набагато раніше звичайного, годинник "зламаються" і виникне непереборне відчуття втоми, тому, по можливості, лягайте і вставайте в певний час!
  2. Надлишок вуглеводів. Якщо на сніданок або на обід ви вживаєте продукти з великим вмістом вуглеводів і малою кількістю білка, будьте готові до наступаючої втоми. Вся справа тут в вироблюваному мозком хімічному речовині - серотоніні, який, власне, відповідає за спокій організму. Ця речовина виробляється саме після вживання їжі з вуглеводами, але якщо одночасно з ними вживати і білок, то останній може "притупити" сонливість і втому.
  3. Брак води в організмі (зневоднення) - досить часта причина появи втоми.


    Збільште добове споживання води.

  4. Проблеми з кров'яним тиском. Обстежтеся у лікаря, який призначить відповідне лікування.
  5. Найпоширенішою причиною появи дикої втоми є стрес. Якщо вас чекає якесь неприємне захід, переживіть його і попередньо в голові все сплануйте. Це допоможе уникнути стресової ситуації і викличе до неї "імунітет".

Напої бадьорості або як позбутися втоми за допомогою звичайних продуктів харчування.

Як позбутися втоми? Зверніть увагу на те, що ви п'єте і їсте. Те, що ви п'єте з ранку, в чому впливає на загальний стан організму. Так, наприклад, бути в доброму та бадьорому стані допомагає зелений чай, в який можна додати часточку лимона або корицю. Різні фруктові коктейлі також допомагають швидко прокинутися і набратися сил, а ось окрему увагу потрібно приділити томатного соку з кропом. Такий сік не тільки додасть бадьорості, але ще і наповнить організм корисними вітамінами! Якщо напади втоми трапляються неймовірно часто і є просто виснажливими, що заважають навіть вранці просто піднятися з ліжка, то це може бути симптомом такої хвороби як занепад сил. Пройдіть в такому випадку повне обстеження, оскільки причина цієї хвороби може ховатися в захворюваннях щитовидної залози, запаленні сечових шляхів, а також у діабеті! Не забувайте, що якщо ви випиваєте менше півтора-двох літрів рідини в день, то у вас напевно знизиться працездатність мозку, в результаті чого з'явиться втома. Виконуйте всі рекомендації та поради, і тоді ви завжди будете почувати себе бадьорими!