Для багатьох величезною проблемою стає запах від взуття, дуже сильний, неприємний і специфічний. Причин такого неприємного запаху від взуття маса, і не завжди є один єдиний метод боротьби з ним. Для початку необхідно зрозуміти, з чим пов'язана наявність або поява цього "аромату".

Запах від взуття може бути причиною запаху самих ніг, тому прочитайте статтю "Як позбутися неприємного запаху ніг", щоб запобігти можливій проблему з запахом взуття. Щоб запобігти запах від взуття, необхідно пройти цілий курс захисту своїх черевиків і туфельок.

Позбавляємося від бактерій у взутті за допомогою сушіння.

Зрозуміло, що взуття не буде погано пахнути просто так. Справа в першу чергу в скупчилися у взутті бактеріях. Так якщо ви часто потієте, перебуваєте у вологих або теплих приміщеннях, то дуже скоро у вашій взуття можуть з'явитися і влаштуватися бактерії. Взуття варто провітрювати, а значить, постійно знімати її, щоб всередину надходив свіже повітря. Так, якщо ви промокли, спітніли або просто "черпнув" води з калюжі, то пам'ятайте, що вам важливо просушити і провітрити взуття, при цьому вона повинна бути відкритою якомога більше. Високі чоботи важливо розстібати і вивертати халяву назовні, в черевики не можна пхати шкарпетки, туфлі не варто завжди укладати в коробки. Важливо мати вдома сушарку для взуття, продається вона попарно, тобто в подвійному екземплярі. Виглядають вони як маленькі трикутнички з проводками, які підключаються до мережі і прогрівають взуття.

Позбавляємося від бактерій у взутті за допомогою холоду.

Позбутися від бактерій у взутті досить легко, якщо не висушувати нутро взуття, а навпаки, заморозити його. Але для цього вам потрібно спочатку промити взуття і не чіпати її хоча б годин 4-5, а краще - всю ніч. Отже, погано пахне взуття потрібно на цей час відправити у морозильну камеру холодильника, а щоб він не прийняв запах бактерій, загорніть взуття в міцний пакет. Однак пам'ятайте, що якщо ваші черевики покриті лаком для взуття, то вам таке рішення запаху взуття протипоказано.


В інших же випадках, як тільки дістанете взуття з морозилки, поставте її, наприклад, на стіл на деякий час, щоб взуття стала кімнатної температури, після чого можна її використовувати за призначенням.

Позбавляємося від бактерій у взутті за допомогою дезодорантів.

Щоб запах пропав, ви можете скористатися спеціальними дезодорантами для взуття. Вони створені як раз для такого взуття, яка зазнала нападу мікробів. Наскільки вони ефективні, точно сказати не можна - комусь цей метод підходить добре, а для когось він малоефективний. Отже, такими засобами необхідно бризкати тільки всередину взуття, досить пари пшиків. Враховуючи, що розпорошується дезодорант добре, знайте, що спочатку взуття буде злегка зволоженою, так що подбайте про позбавлення запаху від взуття заздалегідь, наприклад, перед сном. Дезінфекцію можна провести і з перекисом, якою брюнетки блондинками робляться. Потрібно нею протерти нутро взуття і дати добре висохнути.

Позбавляємося від бактерій у взутті за допомогою устілок.

Для чого, по-вашому, у взутті є устілки? Справа в тому, що вони не тільки полегшують нам ходіння, заспокоюють п'ятки, але і захищають від забруднення взуття та появи всередині неї мікробів. Устілки краще регулярно міняти, використовуйте тільки ті устілки, що виконані з натуральних матеріалів, які можна легко зняти, провітрити і навіть почистити. Є устілки, які не тільки вбирають і тим самим видаляють запах з взуття, а й поглинають скупчилася у взутті вологу. Є устілки, які вже оброблені засобом, які не допустять появи бактерій у взутті. Так що якщо у вас старі устілки у взутті, варто їх змінити на нові устілки і більш якісні.

Позбавляємося від бактерій у взутті з допомогою чистоти.

Не забувайте про найважливіше: якщо ви не хочете, щоб взуття погано пахла - частіше мийте ніжки. Навіть після десятихвилинної пробіжки ви можете сильно спітніти, і це стосується і ваших ніг. Простого душа для ніг не достатньо, їх потрібно помити з милом, як і руки, а так само пройтися по них пемзою для видалення омертвілих ділянок шкіри.