Таксі - це давно регульований вид транспорту у всіх зарубіжних країнах. У нас же переживання про таксі починаються тільки зараз. Не так давно ввели обов'язкові правила, критерії, яких повинні дотримуватися всі автомобілі, що працюють в таксі. Вимоги висунуто так само і до таксистів.

Слід таксі цьому чи ні - питання неоднозначне, але як має працювати таксі насправді, ми розберемо. Є "правильні" таксі, які працюють за законом і необхідним правилам, а є таксисти, які просто чіпляють людей на вулиці і підвозять їх, так би мовити таксі, що є незаконною діяльністю.

Закон про таксі і його нововведення.

Якщо ви цього не знали, для вас стане відкриттям: існує закон про таксі. Якщо раніше можна було працювати таксистом тільки на власному автомобілі або авто взятому в лізинг, то зараз Держдума внесла в закон поправки. Тепер таксувати можна на орендованому транспорті. Це дуже зручна поправка, з'являється більше можливостей для перевізника. Проте в законі це було не єдина зміна, яку багатьох розворушило. Якщо раніше перелік документів, які надавали підприємці таксопарку, обумовлювався і встановлювався регіоном, то тепер це питання буде вирішуватися на федеральному рівні. Однак переживати не варто, не дивлячись на те, що в законі прописано "вичерпне" кількість документів, буде потрібно для такого вичерпання всього 5. Так що це навіть полегшить роботу з документами, адже деякі регіональні влади вимагали від 15 до 30 документів від підприємців.


Щоб почати працювати в таксі раніше було необхідно звертатися в спеціальні службу. Зараз же можна скористатися інтернет-порталом державних послуг. Так само в законі про таксі є ще одна зміна, яка безпосередньо стосується таксометра. По ідеї, його наявність просто необхідно, але навіщо потрібен такий лічильник у таксі, якщо проїзд фіксований. Це відомо тим, хто живе в невеликому місті, де встановлені тарифи не по тривалості перевезення або кількості кілометрів, а де є тарифи по районах міста (наприклад, зі старого міста в нові райони). Виходить, що установка лічильника - безпричинна розтрата, яка обговорена законом. Це і збентежило заїдання Держдуми. Так що тепер встановлювати лічильники на таксі будуть тільки власника таксопарків з великих міст. Є ще невелика зміна, яке коштує насправді назвати якось інакше, наприклад, поступка. Як ви знаєте, таксі повинно мати дозвіл на перевезення, як пасажирів, так і їх багажу. Таке зобов'язання залишається в силі, а зміна в тому, що держава дає час таксі оформити цей дозвіл без покарання за порушення закону. Правда, таксі повинні будуть укластися з оформленням до липня цього року. Час дали і на ще один аспект із закону про таксі: автомобілі-таксі необхідно пофарбувати в жовтий колір не в терміновому порядку "вже вчора", а в будь-який час до наступного року.