Напевно кожному траплялося не працювати під час робочих буднів. Навіть якщо ви хочете зробити, що повинні - не виходить, тому сервер "встав", або постачальники затримуються та ін. Виходить, що ви можете кілька днів поспіль сидіти на робочому місці і байдикувати при цьому. Кожен розуміє, що нероби дратують начальство, але як зробити так, щоб цього не сталося.

Зараз ми розглянемо кілька правил того, як повинен себе вести нероба на роботі, що його не звинуватили в бездельнічество і не звільнили. Попросту кажучи, ви зможете дізнатися, як зовні показати активну діяльність своєму начальству і при цьому нічого не робити.

Правила правильного неробства на робочому місці.

Якщо вам нема чим зайнятися у своєму кабінеті, офісі, у робочого столу, вам точно варто пройтися. Але робити це потрібно грамотно! Якщо ви будете розгулювати по офісу, насвистуючи улюблену композицію, вас можуть викликати "на килим" до начальства. Але варто вам додати одну деталь і на вас не звернуть уваги: документи. Пам'ятайте, на людей з документами в руках дивляться по-особливому: їх вважають працюючим класом, виглядають вони дуже зайнятими, навіть якщо активно посміхаються всім навколо. Навіть якщо ваш начальник займається дурницями, ви будете дратувати його, просто так прогулюючись по офісу, а ось роблячи це з документами в руках, створите ілюзію роботи. Коли ви досить нагулявшись по офісу, сядьте за комп'ютер і "тоніте" там. Крім ігор на комп'ютері можна придумати багато цікавих занять, наприклад, порахуйте, скільки витратите на відпочинок на Мальдівах всією сім'єю, скільки заробите, якщо підмінити колегу та ін. Насправді, на такі мрії про гроші і про відпустку йде достатньо часу, а начальник , підійшовши до вас, побачить, що ви не граєте, а щось наполегливо розраховуєте, а значить - працюєте.


Часто на роботі розпорядження або питання по роботі задають через телефон. Вас не будуть лаяти, якщо ви не відповісте на дзвінок під час робочого дня, тому на залишені повідомлення на автовідповідачі відповідайте в обідню перерву або по закінченню робочого дня. Так начальство помітить, що ви примудряєтеся працювати і під час обіду і після роботи. Це прямо залежить і від того, коли йти з роботи. Будинки вам напевно нічого цікавого крім вечері не належить, так що спокійно засиджуйтеся після роботи. Особливо корисним це буде, якщо вам начальник ще сидить на роботі - сидите теж, можете хоч журнали читати. Ідіть разом з ним або трохи раніше за нього, але пізніше інших і вам навіть премія випишуть. Якщо є вільний час, виходьте працювати у вихідні: оплата вище, робочий день менше, а заохочення - у наявності. Бажаючи виглядати зайнятим, вам необхідно зробити кілька речей: насмітити на столі і дратуватися. Повірте, зайнятий справою людина найчастіше нервує, тому не встигає все зробити, і на столі з тієї ж причини панує хаос. Якщо вас і відзвітувати, то тільки за бардак, тому деякі компанії націлені на порядок на робочих столах. Але це, до речі, відмінний варіант нічого не робити по роботі і показати свою зайнятість - розберіть папери на своєму столі. Щоб показати що ви напружені або в сум'ятті, коли в офісі багато колег, намагайтеся красиво зітхнути, ніби їх шум на вас тисне і заважає працювати. І останнє - освіта. Багато чого начальство впевнене, що розумні співробітники більше працюють, але ми з вами знає, що розумні - вміють правильно ухилятися від роботи. Так що покладіть навколо робочого місця кілька розумних книг, а перед начальством блисніть парою незрозумілих фраз, в яких розбираєтеся.