Для початку давайте визначимося, що таке готична мода? Вона з'явилася зважаючи такого напрямку субкультури, як готи. Тому, необхідно спочатку уважно вивчити дану культуру, і тільки після цього підкреслювати модні тенденції готичного напряму в одязі. З'явилися перші готи в кінці 20 століття, точніше майже в 80-х роках.

Готична мода.

Насправді складно сказати, що це за мода така, тому в різних колах і сферах, вона представлена по-різному, адже вона дуже різноманітна. При цьому і люди, які захоплені готичної субкультурою, дуже різняться, адже можна зустріти 15-річного хлопчину гота, а й 40-річну жінки гота!

Все що воєдино об'єднує цих людей без змін, так це спеціальний образ, він досить похмурий і таємничий. Всі готи люблять готичні твори музики, цікавляться приблизно однієї літературою, фільмами, це жахи, і не проходять повз вивчення містицизму. В одязі переважати повинен чорний колір, дивний похмурий макіяж з вибіленим особою, чорними губами і темними очима.

Мода готичної одягу 2012 року.

Зараз практично нічого не змінилося, необхідно для готовий так само вдягатися в чорне, носити прикраси світлого або темного кольору, але тільки зі своєю символікою.


Сюди можна віднести черепа, кажанів, Анхі, хрестики та інше. Символічні прикраси готовий можуть бути абсолютно різними: в якості кулонів, брошок, браслетів, сережок та іншого, а так само великими і масивними або невеликими і навіть вишуканими. Варто заздалегідь попередити гота, перш ніж відправитися на символічний захід, тому йому необхідно встигнути нафарбуватися: то стосується не тільки жінок-готовий, але й чоловіків. Однак на роботу, в школу, в університет, на побачення і просто на прогулянку гот не зобов'язаний фарбуватися, так що його деколи складно виділити в сірій масі. Останнім часом готи воліють не фарбувати губи чорним кольором, і залишають їх не нафарбованими або злегка припудрюють білою пудрою. На сьогоднішній день, модний одяг готовий представлена стилем вамп, хоча цілком можна зустріти готів, які носять одяг під 18-19 століття, тобто довгі сукні, фраки, рукавички, багато мережива. Так само можна побачити і панк-готів, які одягаються в шкіру, навішують на себе дуже багато ланцюжків і іншого металу, типу шипастих браслетів, туфлею, нашийників та ін.