Кросівки - ця то взуття, яка повинна бути м'якою, зручною і комфортною. У кросівках потрібно робити пробіжки, займатися спортом, відпочивати на природі і т.д. Тому так важливо правильно вибрати кросівки для своїх ніжок.

Якщо ви виберете взуття не того розміру, то ризикуєте викликати зростання шишок на ногах. Якщо ж ви вже заробили собі ці нарости, читайте статтю "Як позбутися шишок на ногах". У будь-якому випадку, намагайтеся вибирати кросівки правильно, адже саме в цьому взутті хочеться відчувати себе зручно.

Матеріал для кросівок.

Важливо знати, що як ціна, так і якість кросівок безпосередньо залежить від матеріалу, з якого вони зроблені. Можна розділити кросівки на два типи: шкіряні і штучні, тобто зроблені з синтетичних матеріалів. У свою чергу варто розділити синтетичні кросівки на якісні і дешеві. Якісні можна дійсно прирівняти до шкіряним кросів - в них навіть нога не потіє, а ось дешеві синтетичні матеріали змушують утримувати вологу всередині кросівка.

Еластичність кросівок.

Важливо щоб кросівки були еластичними, тоді і рухатися в них буде вкрай зручно. Щоб визначити наскільки ваші кросівки еластичні вам необхідно натиснути на носок кросівка і подивитися, як швидко він розпрямиться. Це має бути не довго, крім того, після такого натискання не повинно залишатися вм'ятин. Однак не плутайте передню частину кросівка - носок, із задньою частиною, яка ні в якому разі еластичністю відрізнятися не повинна. Задня сторона взуття повинна бути твердою, якщо не вважати верхнє обрамлення цієї стінки кросівка.

Підошва кросівок.

Якщо ви хочете щоб спорт приносив задоволення, подбайте про своїх ногах, і перевірте підошву взуття.


Краще всього, якщо підошва у ваших кросівок багатошарова, а не рівна, інакше це і підошвою назвати буде складна - простий шматок гуми. Якщо ви часто бігаєте, то варто вибирати кросівки з підошвою на "амортизаторах" - це коли вздовж підошви ідей облямівка з речовини, що створює амортизацію при бігу і ходьбі. На внутрішній стороні підошви, тобто на внутрішній устілці практично повинна бути повітряна подушка в області п'яти. Що стосується додаткової устілки, вона повинна зніматися, не купуйте кросівки, у яких устілка приклеєна до основи, "завдяки" цьому ваша нога буде потіти у взутті.

За дрібниці про якісні кросівках.

Щоб купити кросівки правильно, варто звернути увагу на дрібниці. Наприклад, якісні і хороші кроси ніяк не коштуватимуть дешево, адже вони допомагають вам стати красивішим, покращують ваше здоров'я і здатні прослужити вам декілька років поспіль. Виходить, що якщо ви купуєте хороші кросівки, то вибираєте з дорогих моделей (не варто плутати з дорогими підробками!). Для цього варто відвідати фірмові магазини відомим спортивних марок, в яких взуваються зірки спорту, наприклад. Якщо взяти взуття в руки, то вже за вагою можна зрозуміти якісна вона чи ні. Запам'ятайте: взуття повинна майже не відчуватися на ногах, особливо під час занять спортом, а значить, кросівки не можуть бути важкими, тільки легкими! При огляді кросівок не соромтеся перевіряти її якість, якщо щось трапиться з кросівками при огляді - це свідчить про шлюб та низьку якість виготовлення і матеріалу. Так що сміливо гніть підошву кросівка, імітуючи рухи стопи. Але знайте: підошва повинна гнутися в області ваших пальчиків, а не на середині взуття.