Якість покрівлі забезпечує довговічну і якісну експлуатацію будівлі в цілому. А те, скільки прослужить сама покрівля, залежить від якості складових її елементів. Необхідно ретельно вибирати навіть найдрібніші, що здаються на перший погляд незначними, деталі покрівлі. Такі, як, наприклад, покрівельні саморізи. Ці елементи кріплення повинні відповідати суворим вимогам, що пред'являються до їх якості.

Визначаємо якість самореза

В основному, потрібно орієнтуватися на той факт, що саморізи необхідної якості промарковані. Неякісні саморізи, по-перше, позбавлені такого маркування, а по-друге, мають легко відділяється гумову прокладку. Ця гумова шайба повинна забезпечувати герметичність з'єднання самореза з покрівельним матеріалом. Гумова прокладка не промаркованих саморізів може зруйнуватися через рік-два і стати причиною скупчення вологи, шлаків та іржі в місці розгерметизованого з'єднання.

Якісні саморізи виготовлені із сталі, покритої антикорозійним шаром. Більш дорогі саморізи виготовляються з нержавіючої сталі.

Одним з найлегших способів перевірки покрівельних саморізів на якість є зняття гумової шайби плоскогубцями.


Якщо саморіз якісний - покриття на ньому і матеріал прокладки залишаться цілими і неушкодженими. На неякісному металовироби фарба буде відшаровуватися.

Саморіз належної якості витримує до 20 000 вигинів під кутом 50. Така міцність забезпечує п'ятдесятирічний термін служби цієї сполучної деталі. Шайба виготовляється з гуми, яка стійка до впливу атмосферних явищ, температурному перепаду і до руйнуючих атакам хімічно шкідливих речовин.

Виробники матеріалів для покрівель з металочерепиці найчастіше саморізи поставляють в комплекті з основними матеріалами. Для цього, як правило, використовують металовироби найвищої якості.

Слід зазначити, що страхові компанії вкрай прискіпливо ставляться до якості кріпильних елементів і відмовляють у страховці, якщо вважають покрівельні металовироби неякісними.

В даний час популярністю у споживача користуються саморізи виробництва фірм SFS і Феррометалл. Ці металовироби, виготовлені в Європі, піддаються самим ретельним перевіркам на якість і відповідають усім сучасним вимогам, що пред'являються до покрівельних кріпильним виробам.