Людям властиві різні звички - корисні і не дуже, банальні і незвичайні до дивацтва. До досить поширеним автоматично здійснюваних дій відноситься і клацання пальцями. Це дія не дуже позитивно діє на нерви оточуючих, а деяких воно відверто дратує. Але ось чи не є ця звичка шкідливою для самих її володарів, і як клацати пальцями правильно і красиво без шкоди для себе і сторонніх?

Чи не шкідливо клацати пальцями?

Далеко не всі клацання небезпечні для здоров'я ваших пальців. Нешкідливим є отримання ритмічних звуків, наприклад, в такт музиці, за допомогою середнього пальця і долоні. До безумовно шкідливим, відноситься звичка хрустіти пальцьовими суглобами. Звук при цьому утворюється за рахунок різкого зсуву суглоба.

Усередині кожного хряща, навколишнього суглоб, знаходиться спеціальна рідина, яка називається синовіальної. Це мастило живить і охороняє безпосередньо хрящ і навколишні його тканини. А також синовіальна рідина служить для постачання тканин киснем. Капсула, у якій локалізована мастило, має обмежену еластичність. При різких навантаженнях на капсулу з неї виходять гази, що призводить до збільшення рухливості суглоба. Хімічний склад змазує рідини відновлюється не відразу. Тому здійснювати клацання часто неможливо.

Медики зацікавилися даною проблемою, і був проведений ряд досліджень. Думка вчених у цьому питанні розділилася. Деякі вчені залишилися на нейтральній позиції, але більшість дотримується думки про те, що часте похрускування суглобами може спровокувати виникнення гострого та хронічного артриту, а також набрякання кистей і зниження сили стиснення.

Як правильно клацати пальцями

Як клацати пальцями, які існують поради для цього? Як було раніше сказано, вибивання ритму за допомогою клацань - заняття для власника цієї звички безпечне.


Тому таке вміння можна вдосконалити, скориставшись наступними порадами:

  1. Для вилучення звуку потрібно скласти середній і великий пальці. Вони сильно стискаються, а потім великий палець йде різко вгору, а середній - також різко вниз. У більшості своїй сила звуку залежить від удару середнього пальця об поверхню долоні.
  2. При натисканні мізинець і безіменний палець притискаються до долоні.
  3. Рука не повинна бути занадто напружена, але й сильного розслаблення допускати не потрібно.
  4. Долоні обов'язково повинні бути сухими.
  5. Залежно від того, хто ви - правша чи лівша, дія виконується або правою, або лівою рукою.

Освоївши найпростіші навички, можна перейти до більш складній техніці клацань. Для цього використовують одночасно середній і безіменний пальці. Такий клацання виконується практично також, як і попередній, але тертя великого пальця потрібно починати з безіменного, потім переходячи на середній. Більш досконалі клацання можна отримати, виробляючи цю дію одночасно двома руками. З першого разу вам навряд чи вдасться досягти гучного і різкого звуку, але після деякої кількості тренувань ви обов'язково досягнете успіху.