При згадці про Ейфелеву вежу відразу виникають асоціації з чарівним містом Париж! Звичайно, неможливо уявити Париж без неї, але ж колись французи протестували проти її появи. Уряд через 20 років після закінчення проекту всесвітньо знаменитої вежі Олександра Густава Ейфеля мало намір знести її. Але цього так і не відбулося, завдяки комерційному успіху вежі.

Хто ж такий, цей Ейфель !?

Олександр Густав Ейфель - знаменитий інженер, що народився в 1832 році 15 грудня. Він був народжений в місті Франції - в Діжоні. З самого дитинства Ейфель сильно відрізнявся невгамовним жагою до знань.

Навчання в школі давалося йому дуже легко і закінчена була з відзнакою, незважаючи на далеко не старанне поведінку. Потім він надходить в політехнічний престижний Паризький університет, але за покликом серця незабаром змінює його на Центральну школу цивільних інженерів.

Після непривабливою роботи, пов'язано із залізницею, він відкриває свою справу, і інженерний успіх слід один за іншим . Віадуки найкраще вдавалися Ейфелю. Але інженер був відомий не тільки одними мостами. Їм було зведено в Європі багато вокзалів. Також він працював над каркасом знаменитої статуї Свободи, що в США. Але головна справа його життя полягало у зведенні головного символу і надбання прямо в серце Парижа - Ейфелевої вежі.

Комерційний успіх!

Незважаючи на величезне невдоволення французів, які навіть присилали відкриті листи в посольство з виразом невдоволення, в 1889 році 31 березня відбулося урочисте відкриття Ейфелевої вежі.


Революційна конструкція висотой300 м. Пресою було прийнято в багнети відразу ж. Справа в тому, що будова була абсолютно схоже ні з одним спорудженням того часу, адже нагадувала скелет. За цей Ейфель не один раз був звинувачений у несмаку. Але успіх прийшов миттєво, адже до цього моменту ніхто не бачив подібної споруди. Та й хто не захоче помилуватися на Париж з висоти 300-х метрів?

Ейфель оплатив 3/4 вартості будівництва, але поставив умову, що перші 20 років весь прибуток з відвідувачів він бере собі. Влада погодилася. За ці 20 років Ейфель накопичив ціле стан, після чого, за домовленістю, башта була передана у власність міста. Демонтування після цього не було, оскільки міська влада вирішила, що спорудження досить хороше для залучення відвідувачів-туристів. За ХХ століття Ейфелева вежа стала символом Парижа. До сьогоднішнього дня прекрасна споруда відвідало більше 250 мільйонів чоловік. З вежі виробляється мовлення безлічі телеканалів Франції, крім цього, на ній знаходиться ряд кафе, серед яких особливо слід виділити Atitude 95 і Jules Verne.

А про те, як правильно зібратися в подорож, у відпустку або на пару вихідних в інше місто або країну, ви зможете дізнатися на порталі в цікавій статті "Як правильно зібратися в подорож". Приємного вам відпочинку, відмінних спогадів і швидких зборів у дорогу!