Спочатку розберемося, що таке саше? Взагалі, саше - це французьке слово, яке в перекладі означає "мішечок". Саме в зменшувально-пестливе варіанті слова "мішок". Зараз же все сприймають саше, не просто як порожній мішечок, а як пакетик наповнений ароматизатором. Ароматизатори ці засушені, але випромінюють яскраве ненав'язливий аромат кілька років.

Зараз популярністю користуються саше у вигляді подушечок, невеликих і так само наповнених ароматичними травами. Завдяки саше можна надати аромат не тільки одягу, але і білизни, папері, іграшок і т.д. Зручно, що такі ароматичні подушечки або мішечки відмінно діють як відлякувач шкідливої молі.

Складові для саше.

Щоб зробити саше, вам буде потрібно дуже небагато інгредієнтів. Для подушечки, в якій зберігатимуться ароматизатори, візьміть натуральну тканину для вишивання. Чим така тканина краще синтетичної? По-перше, вона буде краще і довше пропускати аромат на поверхню, по-друге, такий аромат не буде спотворений синтетичними матеріалами, а по-третє, якщо вже все робити своїми руками, то нехай і матеріал буде близький до саморобного. Тому саше має бути цікавим і красивим, його необхідно прикрасити вишивкою, адже саме тому ви і купуєте тканина для вишивання. Так що купите ще малюнок з графіком вишивання, муліне необхідних кольорів, голка для вишивання. Крім іншого, вам будуть потрібні нитка, голка, трохи стрічки, наприклад, атласною або мереживною. Так само придбайте трави, які і будуть випромінювати аромат. Можна вибрати лаванду, фіалку, розмарин, базилік, м'яту або кмин, хоча цілком можна змішати кілька ароматів і зробити мікс.

Як зробити саше самостійно.

Отже, тепер приступаємо до приготування саше своїми руками.


Для початку вам необхідно підготувати мішечок для саше. Для цього уважно вивчіть схему з вишиванням, адже вишивати малюнок на мішечку ви будете по ній. Вам необхідно прикрасити мішечок вишивкою, тому вишивка повинна бути невеликою, ви зможете зробити це швидко. Далі необхідно вибрати трави і змішати їх так, щоб аромат не "бив по носі", а став приємним. Як тільки збір буде готовий, займіться самим мішечком. Залежно від малюнка, відступите вгору то кількість, яка необхідна, щоб зав'язати саше, і обріжте мішечок. Щоб він не розпускався по краях, їх важливо обмітати і перетворити на справжній мішечок з малюнком трохи нижче центру. Укладіть збір трав у саше, обв'яжіть мішечок зверху стрічкою. Ось і готово ваше саморобний саше: виглядає воно не гірше покупного і цілком годиться як на продаж, так і для подарунка.

У ваших руках залишаються як воля, так і фантазія. Ви можете зробити саше з мішечка, який вже продається в сувенірних магазинах. Мішечки, які зав'язуються затягування однієї частини мотузочки, цілком годяться для саше. Коштують вони від сили рублів десять, плюс збір трав: виходить гідний мінімум для ваших шафок. Повірте, такі саше в магазині коштують близько 200 рублів і вище. Навіщо платити, якщо є час зробити щось подібне самостійно. Ви так зможете зробити щось унікальне, а хенд-мейд в нинішньому сезоні дуже цінується, він популярний і вважається кращим з подарунків. Крім того, таке саше зможе стати відмінним подарунком на довгі роки, тому їм не покористуються і викинуть через день-другий, адже аромат випромінюватиметься довгий час. Головне, хоча б приблизно знати, які аромати подобаються людині, щоб не було казусу: ви даруєте саше із запахом, який не переносить людина.