Як прекрасно бігти на зустріч вітру з щасливою посмішкою на вулиці і з паперовим змієм в руці, що розвивається в повітрі. Але як здійснити цю мрію, яка часом є відмінним подарунком і для дітей і для дорослих? Варіанту всього два: або купити паперового змія, або зробити його самостійно.

Паперові змії "живуть" не довго, тому добре мати відразу кілька таких зміїв, щоб завжди була заміна зіпсованому змію. Щоб не витрачатися на покупку паперових зміїв зайвий раз, можна навчитися змайструвати їх своїми руками. Як зробити паперового змія, ви дізнаєтеся дуже скоро, достатньо запастися терпінням.

З чого зробити паперового змія.

Хочете знати, як зробити паперового змія? Це дуже легко. Для того, щоб паперовий змій з'явився з під ваших рук, необхідні наступні предмети:

1.Бумажний лист з розмірами 20 на 30 см. З такими розмірами вийде класичний паперовий змій, але ви можете взяти і лист більшого розміру ;

2. Три рейки з такими параметрами:

- 0,2 см в товщину,

- 0,6-0,7 см в ширину,

- довжина розраховується так, щоб рейки були довші прилежащего краю листа на 1,5 см;

3. Нитки і голка.

Як бачите, зробити паперового змія не складно, згодяться підручні матеріали, які є у більшості.


Як зробити паперового змія.

Тепер найцікавіше: як зробити паперового змія. Візьміть папір, з одного боку її можна прикрасити, тоді у листа буде дві сторони - лицьова і тильна. До тильній стороні (якщо лист не прикрашений, то до будь-якої обраної стороні аркуша) листа прикладіть рейки так, щоб одна кріпилася до верху листа, а дві інші по діагоналі (тобто перетиналися).


При цьому рейка, яка зверху повинна "покривати" дві пересічні рейки. Ці рейки необхідно приклеїти до аркуша.

Далі трохи складніше: потрібно зробити на паперовому змії вуздечку. Переверніть аркуш лицьовою стороною вгору (якщо у вас лист не прикрашений, лицьова сторона та, яку ви не приклеювали до рейок). Приготуйте нитки. Всі нитки будуть рівні приблизно 18 см або стільки, яку відстань від кута до центру аркуша. Вуздечку можна зробити так: відріжте 3 нитки однієї довжини, зав'яжіть їх там, де перетинаються рейки. Лист за допомогою голки проколіть в центрі, це необхідно, щоб "уздевие нитки" зав'язати ще й у центрі аркуша.

Знову переверніть паперового змія, щоб він дивився на вас тильною стороною. Натягніть нитку між верхніми кутами листа, щоб він зігнувся дугою.

Як зробити паперового змія без хвоста або повідця? Ніяк, тому починаємо робити його. Довжина повідця паперового змія повинна бути не менше 2 метрів. Десь після 1 метра поводок повинен роздвоюватися, перетворюючись на справжній хвіст. Повідець робиться з тасьми найчастіше, а кріпиться до кінців рейок знизу нитками.

Щоб управляти паперовим змієм, потрібно взяти товсті нитки або прості капронові, закріпити їх на змії і можна запускати паперового одного.

Якщо хочете, щоб при польоті паперовий змій шумів, зробіть "гармошку". Для цього зберіть папір в "гармошку", склейте, залишивши нутро вільним, і натягніть гармошку на нитку, якою ви натягаєте верхні куточки листа.