Косів є культурно-туристичним центром Гуцульщини і розташовується в Національному парку "Гуцульщина" Івано-Франківської області. Місто знаходиться на висоте360 метровнад рівнем моря на кордоні Прикарпаття та Карпат. Красива природа, унікальна фауна і флора, історико-культурні пам'ятки зробили курорт привабливим місцем не тільки для співвітчизників, а й для зарубіжних туристів. Відсутність промислового виробництва залучають у Косово любителів "екологічного" відпочинку. А як провести вихідні в карпатському Косові?

Відпочинок в горах Гуцульщини

Хочете відвідати вихідні в Косові? Це вам вдасться. Гірськолижна траса знаходиться В2,5 кмот центру Косова. Вона має довжину 1200 і перепад висот В250 метрів. Бугельний підйомник, службовець для обслуговування траси, має дліну1000 метрів. До послуг відпочиваючих надаються пункти прокату спорядження для гірськолижників, безкоштовний паркінг, а також тенісні корти, більярд, басейни, сауни.

Бази відпочинку і санаторії розташувалися в унікальних по красі місцях, серед синіх гір, біля швидкої річки і цілющих ялинових лісів. Найчистіша річечка Рибиця утворює "гуки" - пороги і є красивим місцем для відпочинку. У самому центрі міста височіє Міська гора з руїнами оборонного замку, які утворюють химерні фігури, які прагнуть у небо.

Любителі піших прогулянок можуть підкорювати гірські вершини, завзяті рибалки оцінять зарибнені ставки і форелеві господарства. Можна зробити автобусну або пішу прогулянку в село Шешори, що знаходиться в12 кмот Косова, а також в найдавніший центр солеваріння - село Уторопи.

Популярним на Гуцульщині є так званий "зелений" туризм. Він дає можливість ближче ознайомитися з укладом життя місцевого населення, оселившись в одному будинку з господарями і харчуючись разом з ними.


Варто з'їздити крім Косово до Франції, в туристичну поїздку в Шамоні.

Пам'ятки і народні ремесла Косова

Як провести вихідні в карпатському Косові? Слава про косовському базарі поширилася далеко за межі України. Тут ви можете придбати будь-які вироби декоративно-прикладних мистецтв. Керамічний посуд, унікальні килими, знамениті вишиванки, вироби з металу, хутра і шкіри, різьблені, інкрустовані шкатулки, покривала, дерев'яні вази, прикраси, виготовлені з бісеру, - безліч красивих і потрібних речей ви знайдете на базарі, якщо не полінуйтеся встати вранці раніше . Ці вироби можна купити і безпосередньо у самих майстрів.

У Косові ви можете стати відвідувачем єдиного в Європі Інституту прикладного мистецтва з історією, що нараховує більше сотні років.

Відвідавши місцеві колиби та кафе, ви по достоїнству оціните унікальність страв, приготованих за старовинними рецептами. Також жителі містечка можуть поділитися з вами секретами і рідкісними звичаями гуцулів, а також познайомлять з незвичайними обрядами.

Кліматичні умови Гуцульщини

Знаючи клімат, ви зможете точніше дізнатися, як провести вихідні в карпатському Косові. Клімат в Косові помірно-континентальний з несуровой зимою і нежарким літом, який сприяє розвитку туризму в будь-який час року. Взимку процвітає гірськолижний туризм, а влітку - автомобільний, велосипедний, пішохідний.

Середньорічна температура дорівнює приблизно 70С, у липні - 170С, а в січні - (-50С). Найменше опадів випадає в січні-лютому, а найбільше - в середині літа.

Провівши вихідні в Косові, ви не залишитеся байдужі ні до красот гуцульської природи, ні до майстерності умільців цій благодатній землі.