Різдво святкується багатьма сім'ями. У Європі зовсім прийнято відзначати саме Різдво, а не Новий рік. Багато компаній не відзначають Новий рік, зате з розмахом відзначають святковий день незадовго до Нового року - Різдво.

Тут у багатьох може виникнути питання - як це Різдво можна відсвяткувати незадовго до Нового року? Дійсно, деякі відзначають Різдво раніше приходу Нового року, але про це вам належить дізнатися в цій статті трохи пізніше. Сьогодні ви дізнаєтеся, як з'явилося Різдво.

Як з'явилося Різдво.

Якщо ви любите різдвяні свята, то повинні знати, як з'явилося Різдво. Згадки про святкування Різдва з'явилися дуже давно. Так, християнська церква відзначала Різдво 6 січня до 4 століття (приблизно з закінчення 2 століття). Цей день збігався повністю з днем Богоявлення. Вперше про Різдво згадав Климент Олександрійський, щоправда, під іншою назвою, яке, по суті означало те ж саме. А от конкретно Різдво згадувалося в середині 4 століття і його датою значилося 25 грудня (трохи раніше сучасного Нового року). Цікаво такий збіг, що 25 грудня дли Римської імперії - це так само велике свято, що проводився на честь Непереможного Сонця.


Коли відзначати Різдво.

Тепер, коли ви дізналися, як з'явилося Різдво, залишилося дізнатися, коли його відзначати. Це питання дуже гостро стоїть у тих, хто часто буває в Європі і в Росії. Справа в тому, що європейці відзначають свято Різдва саме 25 грудня. У Росії ж прийнято миритися з "новим календарем", який переніс Різдво Христове на 7 січня. По суті, ніхто не заважає відзначити таке велике свято в обидва дні, але все-таки варто розібратися, коли відзначати Різдво:

- Російська православна церква відзначає Різдво 7 січня, т.к.


живемо ми за григоріанським календарем, раніше Різдво відзначали 25 грудня, адже жили за юліанським календарем;

- Так само, 7 січня, Різдво відзначають такі церкви, як Афон, Грузинська, Єрусалимська, Сербська, восточнокаталіческіе і давньосхідні церкви;

- 25 грудня Різдво відзначають церкви, що живуть по новоюліанському календарем, т. к. рівно до 2800 Різдво у них буде припадати на цю дату, а так само Римські католицькі і протестантські церкви;

- особливо відзначилися Вірменські церкви, які відзначають Різдво в день Господнього Хрещення - 6 січня, а празник Різдва називають по-старому - Богоявленням.

Як відпочивають на Різдво.

У Росії прийнято на Різдво відпочивати всього 1 день - 7 січня. Які держави так само відзначають Різдво один день?

- 6 січня відпочиває Вірменія,

- 7 січня відпочивають Україна, Казахстан, Молдова, Грузія, Сербія і Киргизія,

- 25 грудня відпочивають Франція, Канада, Мексика, США, Корея, Йорданія і Португалія.

Однак комусь пощастило більше і на Різдво вони відпочивають цілих 2 дні:

- 6-7 січня відпочиває Казахстан,

- 25-26 грудня відпочивають Іспанія та Італія, Білорусь і Польща, Великобританія і Швеція, Ірландія та Фінляндія, Норвегія та Нідерланди, Хорватія і Угорщина, Німеччина і Люксембург, а так ж Греція.

Є так само щасливчики, які відпочиватимуть ні день, ні два, а три дні поспіль на честь Різдва, причому це ті держави, які святкують Різдво тільки 25 грудня. Отже, цими державами є Литва і Латвія, Естонія та Данія, Болгарія і Чехія, а так само Словаччина.