Французький курорт Шамоні по праву носить звання історичної столиці гірськолижного спорту. Побувати тут мріяв би кожен спортсмен і просто любитель гірських лиж. Сучасний Шамоні - це популярне і досить доступне місце відпочинку для любителів покататися на гірських лижах та сноуборді. Курорт розташований таким чином, що кататися ви можете не тільки у Франції. Проїхавши під Монбланом за допомогою тунелю, ви опинитеся в Швейцарії або можете спуститися з гори в Італії. Дізнаємося, як познайомитися з Францією?

Опис гірськолижних трас

Як познайомитися з Францією? Відпочиваючим курорт надає близько 100 гірськолижних трас, більшість яких розташовані вище уровня2 км, тому сніг на них присутній завжди. Траси призначені для лижників з різною підготовкою. Тут же знаходиться один з найдовших - близько 20 км - спусків Альп під назвою Біла Долина. Професіоналам напевно буде цікава траса Вале Бланш. Вона починається на південному піку Монблану і пролягає через дуже небезпечні льодовикові ділянки. Цей спуск можуть здолати тільки дуже досвідчені лижники і краще це робити під керівництвом хорошого інструктора. Дуже важкий спуск на пистия де Пілоні. Масив Гран Монте стане хорошим місцем для катання любителів цілини. Також для професіоналів - спуски пистия Інтернасьональ і Беллевю. Кол де Воза порадує любителів мальовничих ландшафтів. А для новачків найбільше підходить завжди сонячна рівна зона катання Le Tour.

Загальна протяжність лижних трас становить около140 км. 21% складають траси для новачків - так звані "зелені", 33% - "сині" - спуски середньої складності, складні траси називаються "червоними", їх - 32%, а "чорні" - підвищеної складності для самих досвідчених лижників - складають 14 %. В Шамоні відсутня єдина зона катання, яка була б пов'язана підйомниками.

Також в Шамоні є траса для бордеркросса, сноупарк, траси для бігових лиж, розмічені стежки для зимових пішохідних прогулянок.


Є вибір для бажаючих кататися поза трас і любителів екстремальних спусків.

Інфраструктура Шамоні

Одночасно відвідувачами курорту можуть бути порядку 60 тис. Осіб, а протягом року Шамоні може прийняти до 5 млн. Відпочиваючих.

Якщо гірські лижі не є єдиним видом спорту, яким ви цікавитеся, то до ваших послуг представлені тенісні корти, тренажерні зали, майданчики для сквошу, каток, більярд, боулінг, басейни.

Крім спортивних занять в Шамоні можна познайомитися з Францією, зайнявшись шопінгом, відвідати Суботній ринок, Альпійський музей, кінотеатри, зал ігрових автоматів для дітей, Льодовий музей.

Новий Рік в Шамоні

Зустрінутий в Шамоні Новий рік може стати найбільш незабутньою подією у вашому житті. Однак замовлення необхідно зробити заздалегідь і обговорити меню. Кількість ваших гостей заздалегідь обумовлюється та замовлення попередньо оплачується.

Опівночі вся публіка покидає кафе і ресторани і виходить на вулицю запускати петарди. Потім святкують стріляють один в одного спеціально розданими персоналом різнокольоровими пінопластовими кульками. Свято проходить надзвичайно весело, незважаючи на національні відмінності гуляють.

Пам'ятки Шамоні

Відпочиваючи в Шамоні, щоб познайомитися з Францією, не забудьте відвідати гірську залізницю, яка забезпечена третім зубчастим рейкою, і піднімається на Монблан. Тут ви зможете відвідати могилу російського мандрівника, біолога і географа, який загинув при підкоренні Монблану, А.П.Федченко. Туристи здійснюють екскурсії в Женеву, Аннсі, Курмайор.

Побувавши в Шамоні, ви навряд чи зможете забути цей прекрасний відпочинок. При першій же можливості ви будете повертатися в ці місця знову і знову.