Як ви найчастіше відзначаєте Різдво в своїй сім'ї, як це прийнято у вас? Сьогодні нам належить обговорити, як відзначають Різдво більшість людей, як це велике свято варто відзначати, що тут головне, а що менш важливе. Якщо ви дізнаєтеся це, то зможете найближчим часом відзначити Різдво по "правилам". По суті, ніяких правил немає, але є національні особливості і традиції зустрічі Різдва Христового. Про це ми і повинні дізнатися сьогодні в цій статті.

Як відзначають Різдво в Росії.

Цікаво, що ми, росіяни, відрізняємося від більшої частини світу. Чому? Багато відповіли б так: "Та вони навіть Різдво відзначають неправильно!". Але ми-то знаємо, що раз росіяни відзначають Різдво так, значить це правильно. Отже, як відзначають Різдво в Росії правильно? Ми, православні росіяни, відзначаємо Різдво в січні, на відміну від католиків. Ще з часів Русі, слов'яни відзначали Різдво з розмахом, завжди дотримувалися традицій і звичаїв, яких було дуже багато. На жаль, багато звичаї були забуті нами, але можливо це зміниться. Але чому наші традиції були забуті? Справа в тому, що в 1918 році було суворо заборонено відзначати Різдво, так що якщо його і відзначали, то по-тихому, скромно, буквально нишком. Зараз же все йде до того, що люди починають цікавитися такими святкуваннями, приймають їх і розвивають.

До Різдва необхідно зробити "генеральне "прибирання, тобто чиститься кожен куточок і закуток будинку або квартири, перемивається весь посуд, стирається весь одяг. У святвечір - день до Різдва, дотримувався пост, їсти було покладено тільки ввечері, поки в небі не з'явиться перша зірка. Можна було їсти тільки пісні страви, риба - допускалася.

Різдво завжди був пишним святом. На стіл стелили найкрасивішу скатертину, під якою акуратно вкладалося трохи соломи (цей звичай нагадував, що Христос лежав у яслах з соломою). Під стіл на підлогу ставили залізну балку.


Вважалося, що якщо в Різдво поставити ноги на залізний предмет за обідом, весь рік будеш здоровим і міцним! Найчастіше на Різдво були колядки, а колядників пригощали пиріжками зі столу.

Як відзначають Різдво з іграми та гуляннями.

Здавна прийнято на Різдво не просто сидіти за столом, а багато грати і гуляти. Багато хто подумає: як відзначають Різдво, якщо потрібно встигнути стільки справ відразу. Під це веселощі виділялася ціла святочна тиждень! Тому встигали і за столом відсвяткувати Різдво, і погуляти і в ігри зіграти. Прийнято було показувати іншим людям уявлення: друзі красиво вбиралися, йшли по вулиці і показували щось цікаве. Враховуючи, що часи були більш моральними, вкрай веселою і цікавою вважалася гра в "Коваля". Для цього збиралася компанія молодих хлопців, з яких один вбирався красиво, але мазав обличчя сажею, він-то і звався ковалем, а інші переодягалися і гримировались під стареньких дідусів. Дівчатам коваль пропонував стати ще молодше, але цікаво те, що для ігор вибирали і так молодих дівчат, які були "на виданні". Дівчата найчастіше сміялися над таким пропозицію і відмовлялися, звичайно ж, не вірячи в те, що можна помолодіти. Тоді молодий хлопець відправляв під накриту покривалом лаву одного з "старих" (переодягнених у дідусів хлопців), які вилазили звідти зовсім молодими (якими, втім, і були). Після цього дівчата погоджувалися зіграти в це, але за можливість помолодіти, вони повинні були поцілувати коваля. Коли вони його цілували, все бруднилися сажею, і це дуже забавно виглядало, що сильно веселило самих дівчат, хлопців і тих, хто спостерігав за гулянням.

Як відзначають Різдво крім гулянь? Так само популярні в це свято веселі ігри, які повинні були розворушити народ і відкинути убік горе, якого в той час було предостатньо. Найпопулярнішими іграми були сучасні фанти, мовчанки та ін.