Не варто роздумувати, коли представляється реальна можливість відпочинку в рідній країні. Звичайно, відпочинок в Туреччині або Єгипті звучить більш значуще, але все ж слід підтримувати "вітчизняного виробника" і відпочивати на курортах нашої країни. Відпочинок на півдні Росії пропонує увазі відпочиваючих велика кількість варіантів, що дозволяє кожному вибрати найбільш підходяще місце приємного проведення часу. Тому визначившись з кращим, варто отруюватися туди негайно.

Кавказькі мінеральні води

Скільки легенд, переказів і оповідань присвячено саме цьому місцю. Даний регіон кілька століть був найпопулярнішим місцем відпочинку російської аристократії. Саме тут лікувалася і проводила час знати. А питається, чим ми гірші. І зараз, в закінченні сторіччя в Ставропольському краї поправляють своє здоров'я тисячі росіян, українців і білорусів. І це не тільки данина традиціям, це реальна можливість зарядитися здоров'ям і незабутніми враженнями на довгі роки.

стараючись над питанням: "Що відвідати на півдні Росії? ", знаючі люди відповідають:" Мінеральні води ". І вони дійсно праві. Незвичайні за своїми властивостями цілющі води, грязьові поклади, унікальний гірське повітря і неповторна природа, лікують не тільки тіло, але й душу. Залишається тільки вибрати, на який конкретний курорт краще поїхати. П'ятигорськ, Кисловодськ, Желєзноводськ і Єсентуки завжди зустрічають своїх відвідувачів гостинно, так як їм є що показати і чим порадувати.

Кисловодськ

Найпівденнішим і великим містом на кавказьких мінеральних водах є Кисловодськ. Це місто парк, так як його по праву називають найбільшим в Європі парком незвичайних рослин. Завдяки гірській гряді, повітря в Кисловодську завжди теплий і насичений особливими кисневими випарами, що виходять від всіляких мінеральних джерел.

Незважаючи на оздоровчий напрямок саме тут популярний сімейний відпочинок. Адже крім безлічі лікарень, профілактичних санаторіїв та інших рекреаційних установ, де можна зміцнити здоров'я, в Кисловодську можна відвідати аквапарки, акваріуми, дитячі ігрові майданчики, парки атракціонів, зоопарк і багато інших місць, в яких буде цікаво і батькам і дітям. З дітьми тут завжди є чим зайнятися, так як після корисних оздоровчих процедур їм просто необхідний активний відпочинок.

І головне, що відпочивати в Кисловодську можна влітку і взимку, так як профілактичні заклади працюють цілорічно, а м'який клімат і неперевершені краєвиди дозволяють зробити відпочинок незабутнім.

П'ятигорськ

За багатством бальнеологічних ресурсів саме П'ятигорськ займає лідируюче місце. Зосереджені навколо гори Машук, різноманітні мінеральні джерела протягом цілого року готові прийняти на лікування тисячі людей, які потребують оздоровлення та відпочинок.

Санаторії і профілакторії пропонують лікування розладів нервової системи, шкірних захворювань, судинної системи, органів травлення, вібраційної хвороби, опорно-рухового апарату і багато інших лікувальні процедури дозволяють відновити здоров'я.

Тим не менш, саме тут відпочинок на півдні Росії всією сім'єю набуває особливого значення. Далеко від галасливих міст і переповнених курортів, П'ятигорськ пропонує розмірений відпочинок для всієї родини. Хоча, за насиченістю, культурна програма не поступається самим знаменитим курортам.

Желєзноводськ

Незважаючи на те, що це найменше місто на території кавказьких мінеральних вод, зосередження на ньому мінеральних джерел і грязьових накопичень вельми високо. Замислюючись над питанням "Де відпочити?", Деякі співвітчизники з упевненістю говорять про Желєзноводську. Тихий і розмірений відпочинок допомагає не тільки оздоровити організм, але і провести час з користю і задоволенням.

Єсентуки

Про те, наскільки корисна мінеральна вода Єсентуки, знає кожен. Найбільша на території Європи грязелікарня дозволяє впоратися з багатьма недугами. В основному цей курорт півдня Росії призначений для відновлення органів травлення, жовчних шляхів, печінки і відновлення роботи обміну речовин.

У Єсентуках, крім лікувальних процедур можна порадувати себе і безліччю пам'яток, однією з яких є курортний парк міста.


У курортному парку Ессентуков безліч різних природних джерел, прекрасних квітів і дерев, а також всілякої живності, що робить перебування в парку досить цікавим. Не варто забувати і про що плачуть гротах, які створюють незабутнє враження про це дивовижному куточку природи.

Обережно! Поверхня гротів досить слизька, тому при їх відвідуванні слід подбати про зручне взуття попереджуючим ковзання.

Курорти Краснодарського краю

Досить примітними і цікавими є курорти Краснодарського краю. Анапа, Геленджик, Єйськ, Сочі, Адлер, Темрюк, Туапсе і десятки інших курортів зустрічають своїх гостей різноманіттям варіантів відпочинку і різної цінової політикою.

Сочі був і залишається досить дорогим і престижним курортом. Але, відпочити саме в цьому курортному місті є практично "справою честі". Чудова інфраструктура, щорічно удосконалюється при підготовці до Олімпіади 2014 року, зараз знаходиться на своєму піку. Всі об'єкти відпочинку, розваг, спортивні майданчики, розважальні заклади відремонтовані. З якого боку не глянь на це курортне місто, створюється враження, що такого нового містечка, ніколи не бачив. Хоча, готелі півдня Росії, саме в цьому регіоні вельми дорогі, знайти більш прийнятний варіант складно. Благо, виручає приватний сектор, що пропонує непоганий відпочинок за доступні гроші. Зате відвідати всі основні визначні пам'ятки цього міста, можна без додаткових витрат і отримуючи при цьому невимовне задоволення.

Геленджик по праву вважається одним з найдемократичніших курортів на морському березі. Адже, поряд з прекрасною інфраструктурою, безліччю пансіонатів і готелів, різноманіттям місць відпочинку і розваг, ціни на цьому курорті досить привабливі. Можна знайти безліч варіантів, як в готелях економ-класу, так і в приватному секторі, що дозволяють відпочити за невеликі гроші. Єдиним недоліком цього курортного регіону, є невелика кількість пам'яток. Хоча для багатьох, наявність 3 аквапарків зможе замінити практично всі.

Пам'ятки півдня Росії

Розглядаючи пам'ятки півдня Росії окремими регіонами можна скласти незвичайну картину красот, якими багатий цей унікальний край. Курортний парк Кисловодська є одним з найкрасивіших на території всієї Росії і навіть Європи. Різноманіття флори і фауни робить цей куточок справді фантастичним. А вид на Ельбрус, що відкривається з його території, просто захоплює дух.

Кисловодська фортеця також представляє чималий інтерес. Зведена в 1803 році вона донині зберегла частину своєї потужної стіни, що розповідає про руйнівні війнах проходили поблизу міста.

У Кисловодську можна відвідати прекрасну філармонію, дачу Шаляпіна і Лермонтовський майданчик. Кожна споруда має багату історію і розповість багато нового про Росію і її культурних цінностях. А про красу природи повідають Медові водоспади, Лермонтовское ущелину, парк Червоні Гриби і Кільце-гора.

Серед визначних пам'яток П'ятигорська в основному славляться всілякі мінеральні джерела, що володіють цілющою силою. Тому їх прикрашали з особливим шиком, вартим уваги найвимогливіших критиків. Особливої уваги заслуговує Елизаветинский квітник, в якому крім унікальних рослин, зосереджені незвичайні по красі скульптури та надгробки. Різні гроти і оглядові майданчики відкривають незабутні види на місто і його околиці.

Сочі може порадувати своїх гостей не тільки відмінною інфраструктурою, а й чудовими природними пам'ятками. Так, Агурскіе водоспади дозволяють не тільки насолодитися незабутнім видовищем, а й скупатися в кристально чистих водах цього дива природи. Воронцовські печери і Орлині скелі, не залишать байдужими любителів спеліпологіі і підземних красот.

Як відпочити на півдні Росії, кожному вирішувати самостійно. Адже різноманіття курортів і пропозицій просто вражає. При бажанні оздоровитися або просто провести гарно час, можна знайти сотні і тисячі привабливих варіантів, здатних задовольнити індивідуальні потреби. І тоді, відпочинок стане справжньою знахідкою, і запам'ятатися на довгий час.