Мабуть, з усієї Італії саме Сицилія стала найбільш загадковою і в той же час прекрасної частиною. Багата історія в поєднанні з унікальним географічним положенням забезпечили цьому місцю наплив туристів з усього світу, а розвинена індустрія прийому гостей дозволяє назвати цей невеликий острівець одним з наймодніших сьогодні курортів.

Загальні відомості

Сімейний відпочинок на Сицилії дозволить вам повною мірою занурити атмосферу цього місця. Природа Сицилії здатна підкорити буквально з одного погляду. Тут око відразу ж чіпляється на неймовірної краси пейзажі зі справжнім буйством місцевої зелені. Крім того, відпочивальникам цей острів може запропонує відразу кілька пляжів, починаючи від тихих і затишних і закінчуючи величезними багатолюдними. Пляжний сезон у цих краях тривати майже півроку, починаючи з ранньої весни і закінчуючи вже глибокої осені.

Розміри цього острова відносно скромні, але, навіть незважаючи на це, він може похвалитися перед відвідувачами безліччю пам'яток. Відпочинок тут дозволить вам ближче познайомитися з усіма пам'ятками Сицилії, про які розкажуть досвідчені екскурсоводи. Враховуючи величезну різноманітність програм, можна сказати, що жоден з любителів старовини не піде звідси розчарованим.

Багато хто приїжджає на відпочинок в Сицилію для того, щоб спробувати неповторні смаки національної кухні. Якщо ви є справжнім гурманом, то не зможете встояти перед шедеврами місцевих кухарів. Кухня Сицилії дещо відрізняється від традиційної для Італії. Ввібравши від останньої все найкраще, вона змогла розбавити її смак, несучи частинку місцевого колориту. Спробувавши місцевої кухні, ви відразу ж по-новому поглянете і на традиційні італійські страви.

Камілло Боргезе охарактеризував Сицилію, як острів, на якому від острова не так вже й багато або занадто багато. Він променистий, але похмурий, грізний, але чудовий. Сьогодні Сицилію можна назвати скоріше окремою країною, ніж регіоном Італії. Цей острів - справжня земля контрастів. Ви завжди зможете знайти, як відпочити в Сицилії. Унікальне географічне положення зробило цей острів не тільки одним з найбільш бажаних об'єктів для завоювань в середні віки, нього також і місцем для зустрічі різних цивілізацій, мостом між Африкою та Європою.

Море на Сицилії відрізняється своїм спокійним і благодушним вдачею . Воно практично завжди тепле, спокійне і чисте. Купальний сезон в цих місцях нерідко затягується до листопада. Проте до цього моменту острів поступово починає порожніти, а вулички Сицилії заповнюються якимсь величним спокоєм. Відпочинок в Сицилії всією сім'єю запам'ятається надовго.

Місцеві свята

Коли б ви не приїхали на Сицилію з дітьми, ви неодмінно потрапите на який-небудь місцевий свято, так як вони тривають тут цілий рік: влітку і взимку.

Цікаво! Примітно, що майже у кожного міста на цьому острові є свій власний покровитель, на честь якого проводяться бурхливі святкування і карнавали.

Головним літнім святом є всеіталійському Феррагосто, який відзначають 15 серпня. Трохи раніше, у місті Таорміне проводиться міжнародний кінофестиваль. Там же проводяться і фестивалі музики, театру і кіно. Палермо знаменитий тим, що саме тут проводиться свято-вшанування Святої Розалії, який триває тиждень, з 10 по 16 липня.

Осіння пора ознаменується тут святом врожаю, а взимку по всьому світу відзначають Різдво, а в Сицилії конкретно - Епіфанія.

Початок року ознаменується Святом квітучого мигдалю, який в Агрідженто відзначають на початку лютого. Але головний карнавал Сицилії проводиться безпосередньо перед Великим постом в місті Ачіреал. На цей карнавал виводять спеціальні десятиметрові вози, на яких зображені окремі замальовки з життя Сицилії. Такі вози проводяться за всіма вуличках Ачіреала.

Провінція Мессіна

У провінції Мессіна на Сицилії можна знайти безліч самих різних пам'яток, так що, якщо ви сумніваєтеся, що відвідати в Сицилії, то першим ділом їдете сюди. Саме місто Мессіна, який є столицею однойменної провінції, був заснований греками і спочатку називався Занкле.


Якщо ви вирішили відвідати цю провінцію, то не проходьте повз церкву Санта Марії, яка став одним з останніх пам'ятників готичного періоду архітектури Сицилії.

Не меншої уваги заслуговує і церква Санта Марії Аннунціати. Це архітектурна споруда по праву вважається одним з найкрасивіших у місті. Вона була побудована в кінці XII століття під час правління норманів в цьому регіоні. Швидше за все, для будівництва були взяті руїни від більш старого храму, що стояв на цьому місці. У підсумку церква виділяється чудовими абсидами і красивим фасадом, який фахівці відносять до початку тринадцятого століття. Зрозуміло, є в Мессіні і свій головний собор, який називається Домський. Спочатку цей собор був побудований за наказом Рожера, але після цього двічі перебудовувався. Сьогодні цей собор набув форму класичної базиліки.

Любителям історії припаде до смаку відвідування містечка Милаццо, який в давнину називався Мила. Заснований це місто було на початку першого тисячоліття до нашої ери греками.

Для довідки! У прибережних водах Милаццо Каио Дуіліор завдав поразки силам Карфагена в 260 року до нашої ери.

Грецька колонізація цих місць бере свій початок від берега Іонічного моря. Тут найпильнішої уваги заслуговує місто Джардіні Наксос, археологічна зона якого зосереджена на мисі Скізо. У цю зону увійшли залишки стародавніх поселень і міські стіни.

Провінція Катанія

Центр цій провінції, однойменне місто Катанія, був заснований греками на початку першого тисячоліття до н.е. За свою історію це місце змогло накопичити чимало пам'яток архітектури. Крім того, тут зосереджені багато готелів Сицилії. У числі головних визначних пам'яток цієї провінції слід виділити руїни Римського театру. У зеніті своєї слави цей театр міг вміщати до 7000 глядачів. По сусідству з театром був розташований Одеон, який служив місцем для театрального хору. Ця споруда могло вміщати трохи менше тисячі чоловік.

На місці колишніх ахіллесова терм в кінці XI століття був споруджений собор Святої Агати. Любителям історії та архітектури неодмінно слід відвідати цю величну споруду. На жаль, храм серйозно постраждав в результаті землетрусу, який стався в 1693 році, так що на його відновлення довелося використати матеріали від інших будівель. Архітектором другого народження собору став Джироламо Палаццото.

Історичним центром провінції стало місто Ачіреале, який примітний, насамперед, Домським собором, який був збудований тут наприкінці 17 століття. Фасад собору був виконаний в готичному стилі, який відноситься вже до початку 20 століття. Красивим бароковим фасадом примітна церква Святого Себастьяна. У ній також можна помилуватися на роботи П'єтро Вести.

Провінція Сіракузи

Сіракузи є одним з найстаріших міст Італії. Заснований це місто було ще в 734 році до нашої ери і спочатку носив назву Сіракузи. У центрі міста можна й донині побачити безліч свідчень римської і грецької епох, які доповнюють загальну панораму міста. В археологічній зоні Сиракуз розташувалися Грецький театр, який був збудований ще при Ієронім. По сусідству з храмом стоїмо Римський амфітеатр.

В Сиракузе були побудовані величезні оборонні споруди, які повинні були стати символом могутності цього міста. У числі головних серед них слід назвати замок Еуріало, який також є однією з найбільш знаменитих фортець античності. Руїни цієї фортеці сьогодні займають близько 15 тисяч квадратних метрів. Сам замок був збудований Діонісієм-старшим в 400 році.

Пам'ятником стародавнього світу стали каменоломні Латом. У цьому місці раніше добувався вапняк, який після йшов на будівництво багатьох інших споруд міста. За часів воєн ці каменоломні нерідко використовувалися як таборів для військовополонених. Цей комплекс також включає в себе і знамениту на весь світ печеру "Вухо Діонісія", який являє собою штучно створений грот з унікальною акустикою.

Тепер ви знаєте, де відпочити в цій чудовій провінції, а також якими місцевими пам'ятками тут варто налагодитися в першу чергу.