Відпочинок на Селігері.

Хочете відпочити поруч з водою, щоб було жарко, але не занадто, щоб відпочити, але не втомитися від цього? Тоді відпочинок в Селігері всією сім'єю повинен вам сподобатися! Взагалі, Селігер - це цілий ряд озер, іноді Селігер називають Осташковського озером, адже коштує воно на березі міста Осташків. Відпочивають тут влітку, коли клімат дозволяє посидіти на сонці і прийняти сонячні ванни.

Все частіше тут проводять сімейний відпочинок останнім часом, багато приїжджають із сусідніх міст і областей, але зустрічаються і ті, хто проїжджає чималу відстань, щоб потрапити на відпочинок в Селігері. Взагалі, Селігер вважається відмінним місцем відпочинку, особливо для любителів вільного туризму. Сюди відноситься в основному автомобільний туризм, тому багато хто приїжджає всією сім'єю, зі своїми дітьми або друзями. Так само тут часто зустрічаються любителі велосипедних прогулянок, деякі навіть приїжджають на Селігер на велосипедах, хтось орендує велосипед вже на місці.

В Селігері розвинений і водний туризм, якщо ви і ваша сім'я любите воду, то вам це сподобається і при виборі, що відвідати в Селігері обов'язково вибирайте узбережжі озера. Селігер давно почав розвиватися для туристичного бізнесу. Так, з 2005 року щорічно почали проводитися великі форуми для молодих людей, хоча тут ви легко зустрінете людей різного віку, які молоді душею. Форум має однойменне з озером назва - "Селігер". На самому початку організаторами селигерской форуму були знамениті "Наші" - молодіжний рух, який через 4 роки стало співпрацювати з "Росмолодежь" (федерального рівня).

Дійсно, на Селігері цікаво буде кожному, крім того, тут не доведеться просидіти весь час біля озера, можна досліджувати кілька островів, а можна залишитися на одному з них. Крім того, ви зможете зайнятися цікавим заняттям, відвідати декілька екскурсій і просто відпочити.

Вибираємо житло на Селігері.

Багатьох цікавить питання, де відпочити на Селігері. Як правило, тут розміщуються за своїм бажанням, хтось бере з собою намет, хтось залишається в машині, а інші шукають готелі Селигера. Але переважно, розселитися тут можна на базі відпочинку, яких тут чимало.

Так як туризм на Селігері розвивається, ви можете розглянути самі різні варіанти туристичних баз, від стандартних, де здаються окремі кімнати, до більш сучасних, де ви зможете зняти цілу квартиру, що зручніше для відпочиваючих з дітьми.

В залежності від бажаних зручностей, вартість житла буде відрізнятися, але , як правило, відпочинок тут недорогий, тим і привабливий для відпочинку сім'ями. Стоїть і заздалегідь визначити, де саме ви зупинитеся на Селігері. Це може бути вже згадані Осташків, село Непра, селище Пено або село Троєручиця та ін.

Найбільш популярні на Селігері будинку біля озера. Їх вартість прийнятна. Приміром, відмінний великий будинок, з лазнею та більярдом на 15 осіб обійдеться всього в 15 тисяч рублів, але зручно це для великої компанії, хоча це зможе осилити і більш вузька компанія.


Існують і більш прості варіанти:

  • Будиночок-котедж на 8 осіб всього за 5000 рублів на добу (тобто по 625 рублів за людину),
  • Квартири на туристичних базах, 2-кімнатні на 4-5 чоловік всього за 1500 тисячі рублів на добу.

Погодьтеся, що ці ціни зможе осилити і одна сім'я з 2-4 осіб (в залежності від варіанту , чим менше сім'я - тим менша потрібно житло для відпочинку). Як ви розумієте, відпочити на Селігері - не тільки цікаво і здорово, але ще і недорого. Не переживайте, що дітям буде тут некомфортно і незручно - це не так, можна підібрати будиночок на турбазі, де буде облаштовано місце для відпочинку і для дорослих (майданчик під мангал, банька, веранда та ін.) І для дітей (ігровий майданчик, безпека та ін.).

Пам'ятки.

Але не варто думати, що крім озера, тут нічого оглядати, ви помиляєтеся. Пам'ятки Селигера крім самого озера, це:

  • Ніло-Столобенская пустель. Це красивий чоловічий православний монастир, досі чинний. Один монастир та його оточення чого вартий! Знаходиться від напроти півострова Світлиця - на острові Столобний. Це відомий пам'ятник православ'я і великий пам'ятник культури. Нкогда монах Ніл шукав усамітнення для себе від світу і оселився на пустельному острові Столобний. Тут він не тільки молився, але і зціляв хворих від недуг. У 1555 ченця Нила канонізували і над могилою збудували каплицю, приблизно 40 роками пізніше побудували просту дерев'яну церковцю, а кам'яна церква була зведена тільки в 17 столітті, тоді її і обгородили стіною. Всі відпочиваючі на Селігері обов'язково відвідують екскурсії до Ніло-Столобенского монастирю;
  • Исток Волги-матінки. Волга простягається вдалину на сотні й тисячі кілометрів, а витік береться поруч з Селігером - у села зі значимим назвою Волговерховье. Багато ключ Волги називають її колискою, настільки він тихий, спокійний і навіть мізерний. Поруч знаходиться каплиця і декілька храмів. Тому багато віруючих із задоволенням приходять до святих пагорбах, а ті, хто не має віри приходять просто оглянути визначні пам'ятки Селигера і побачити прекрасне оточення;
  • Музеї Селигера. Виділяються два музеї: Краєзнавчий музей Осташкова і Музей природа селигерской краю. Краєзнавчий музей покаже таємницю розвитку селигерской краю, ви побачите багато побутові предмети, одяг, знаряддя праці та захисту тощо. Ще цікавіше в Музеї природи, що знаходиться в с. Рогожа в колись діючої церковці. Тут ви познайомитеся і флорою і фауною селигерской краю;
  • Піраміда Селигера. Давно ця піраміду стала популярною, деякі навіть впевнені, що піраміда очищає озеро, отаке місцеве чудо-піраміда. Дійсно, як відпочити на Селігері без таємниць і загадок? Крім того, у піраміди можна побачити квіти, які занесені до Червоної книги.

Так само на Селігері можна зайнятися риболовлею, полюванням, водний спортивним туризмом. До останнього віднесені спуски на байдарках, вкрай популярні у туристів, можна записатися в яхт-клуб і випробувати свої сили в новому напрямку.