Вибравши відпочинок на Родосі - перлині Середземномор'я, неможливо не закохатися в це місце. У ньому поєднуються гідності всіх грецьких островів. Це, насамперед прекрасні пляжі, що тягнуться до лінії горизонту і переховуються в затишних бухтах і величних скелях. Це приголомшливо красиві гори, що змінюються невеликими долинами і зеленими рівнинами з цитрусовими садами, яскравими квітами і виноградниками. Це тепле блакитне море і майже вічне сонце. Це білосніжні скупчення сіл, які зручно розмістилися на гірських схилах. Це атмосфера багатовікової цікавої історії з численними міфами і легендами, а також культурну спадщину численних цивілізацій, що існували тут. Але все чарівність острова описати просто неможливо, сюди потрібно приїхати і все побачити.

Відпочинок на морі

Пишність блакитного моря і краса пляжів зачаровують будь-якого туриста, що приїжджає сюди. Тутешні пляжі численні і відрізняються один від одного. Адже Родос омивається і Середземним, і Егейським морем. Пляжі Егейського узбережжя в своїй більшості галькові з неспокійним морем. Саме тому вони чудово підходять для віндсерфінгу. А ось пляжі Середземного моря, навпаки, більш спокійні з мінімальними хвилями, піщаним узбережжям і пологим спуском дна. Тому вони привабливі для тих, хто віддає перевагу відпочинку на Родосі всією сім'єю. Потрібно зауважити, що сезон пляжного відпочинку на острові збігається з нашим влітку, але триває трохи більше - до жовтня.

Вхід на пляжі зазвичай безкоштовний, так як більшість з них - власність держави. Майже всі вони організовані - з парасольками і шезлонгами, пляжними барами, кафетеріями і закусочними. Тут пропонується найширший спектр водних розваг. Найсприятливішими і популярними у туристів районами пляжного відпочинку є Каліфея, Линдос, Коломбія, Ялісос, Фаліракі, Іксья, Калатос, харак, Афанду та інші.

Пам'ятки історії та архітектури

Острів, в першу чергу, знаменитий тим, що на ньому, а саме в порту Мандраки, розташованому в столиці - місті Родос, знаходилося найдавніше чудо світу - Колос Родоський.

Пам'ятки Родосу дуже численні і приваблюють сюди мільйони туристів. Не можна не відвідати старе місто, розташоване біля порту і є частиною столиці острова. Він заворожує своєю надзвичайною красою і є добре збереженим чином фортифікаційної середньовічної архітектури Європи. Місто оточене стінами, що протягнулися на чотири кілометри із зображеннями 150 гербів лицарів і Великих магістрів.

Прогулюючись тут по мощених вуличках, варто відвідати вулицю Лицарів. Вона примітна тим, що виглядає в точності так, як і шістсот років тому. На цій вулиці розташована найбільш значуща визначна пам'ятка острова - Палац Великих Магістрів, який іменується ще, як Кастелло. Дана споруда, побудована в 14 столітті, а відреставроване в 1937 році, просто вражає своєю величчю. У ньому на сьогоднішній день розташований музей археології з античними статуями, меблями 16-17 століть, старовинними вазами і красивими мозаїками.

Що відвідати на Родосі варто обов'язково - це Акрополь Ялісос. Це місце, де знаходять унікальні предмети. В хорошому стані також перебуває Акрополь Ліндос, де також проводяться цікаві археологічні розкопки. У місті Ліндос є візантійська церква з фресками 18 століття, а також прекрасно збереглися будівлі 15 століття. Але особливою цінністю цього міста є руїни храму Афіни.

Цікаві залишки храму Апполона, розташовані на горі Монте Сміт. Тут же можна побачити олімпійський стадіон і мармуровий античний амфітеатр. Серед інших цікавих пам'яток виділяються резиденція родосского митрополита (16 століття), фортеці Крітініа і Монолітос, монастир Моні Філеріму, що відрізняється старовинною архітектурою, зокрема, мозаїчною підлогою з червоними рибами, прикрашений статуями оленів замок Кастеллани, в будівлі якого купці в давнину укладали угоди. Зараз ця будівля Бібліотеки.

Любителям історії є ще, де відпочити на Родосі.


Це музеї, серед яких найпопулярнішими є археологічний (з найдавнішою колекцією монет) та етнографічний (який зберігає предмети народного ремесла).

Природні пам'ятки

Любителям природи не варто хвилюватися, як відпочити на Родосі. Тому що острів приготував для вас багато цікавих сюрпризів. І перше, що потрібно обов'язково відвідати - це знаменита Долина Метеликів. Вона розташовується поблизу селища Теологос. В Долину під час шлюбного періоду злітаються з усієї Європи метелики найрізноманітніших видів, які залучаються сюди особливим ароматом смоли, яку виділяють платани. Вона нагадує по запаху ваніль і її використовують при приготуванні ладану. У Долині знаходиться видатна кам'яна лава, розташована в затишному куточку, на якій сидів, за переказами, імператор Тіверій. У Долині навіть взимку варто температура не менше, ніж + 15 ° С.

Примітний заповідник "Сім джерел", який славиться красивими джерелами, що утворюють мальовниче гірське озеро в тіні реліктових сосен і платанів. Можна відвідати цікаві печери Каламоніас і Кумелу, розташовані в Архангело. У селі Каліфея знаходяться мінеральні джерела - терми. Варто також прогулятися в парк, розташований в місті Родос (у новій його частини). Тут заворожують погляд мальовничі озера, канали. Також у парку облаштований зоопарк, в якому розмножуються на волі павичі і зоосад, де мешкають родосские олені і куди можна вирушити з дітьми, що буде для них дуже цікаво. Також в цьому парку збереглася частина гробниці Птоломея і висічений у скельній породі барельєф.

Розваги

На острові розташовується найбільший європейський аквапарк, побудований в 2001 році. Він розділений на три зони: водні гірки, дитячий сектор і великий басейн з високими штучними хвилями. Так що це місце чудово для тих, хто віддає перевагу сімейний відпочинок. Також на Родосі є лунопарк, акваріум (у столиці).

Острів славиться своєю насиченою нічним життям. Серцем розваг є такі райони, як Фаліракі, місто Родос і Ялісос. Вони просто заповнені різними клубами, дискотеками, ресторанами, казино, барами. І тут до самого ранку не затихає бурхливі веселощі. А уздовж пляжів размешени численні готелі Родосу.

Активний відпочинок

Острів пропонує всім шанувальникам активного способу життя численні види спорту, як водного, так і на суші. Активні розваги на воді - це підводне плавання, яхтинг, швидкісні катерні гонки, вітрильний спорт, водні лижі, віндсерфінг, по якому тут регулярно проходять змагання, а також підводне полювання, яка дозволена особам з 18 років.

Також на острові можна зайнятися волейболом, здійснити прогулянку на гірському велосипеді, покататися на квадроциклах, пограти в гольф. До речі, неподалік від столиці обладнано велике поле для цієї гри. А багато готелів Родосу мають тенісні корти.

Любителі шопінгу можуть відвідати множинні базари острова і магазини. У них можна купити все, в тому числі і продукцію, якою славиться Родос - це хутра, шкіряні вироби, килими, ювелірні прикраси, кераміку. До речі, килими ручної роботи можна купити в селах Афанду і Архангелос. Звичайно ж, потрібно придбати тутешнє оливкова олія, місцевий смачний мед, а також вино.

Увага! Замовляючи таксі, звертайтеся тільки в спеціальні служби, тому що приватні таксисти, намагаючись "здерти" з туристів якомога більше грошей, везуть їх до місця призначення найдовшим шляхом. Паркувати взяту напрокат машину потрібно лише на стоянках, які охороняються. Але якщо таких поблизу немає, краще залишити автомобіль на освітленій вулиці і перед цим забрати з нього все цінне.

Обережно! Бажано купатися тільки в спеціально дозволених для цього місцях. Вирушаючи на пішу прогулянку по околицях, а, тим більше, горам, надягайте завжди закрите взуття. Хоча Греція і вважається в плані злочинності безпечною країною, все-таки, як і на будь-якому курорті, намагайтеся не носити великі суми грошей з собою. Їх, а також документи, краще зберігати в сейфах готелів, але не в номерах.