Річка Ока є сьомою за величиною серед річок східної Європи. Вона рівнинна і бере свій початок на Середньо-Руської височини, потім впадає в Волгу. Ока є самою прилеглої річкою до столиці Росії, де можна добре відпочити. Відпочинок на Оці всією сім'єю привертає величезну кількість жителів московської області, а також інших громадян Росії і гостей країни. Тут знаходиться Приоксько-Терасний біосферний заповідник. Крім цього порибалити на цій місцевості мріють багато любителів риболовлі. Адже тут водяться такі цінні породи риб як білорибиця, білуга, осетер. Хоча, останнім часом, вони практично зникли, і рідко якому рибалці вдається поживитися такою здобиччю. В принципі, у завзятих рибалок це тільки розпалює інтерес. А ось на початку 20 століття тут добувалася не одна тонна цих видів риб.

В даний час в основному на цій річці живе 30 видів риб. Рибальський відпочинок на Оці дозволяє поживитися такими видами риб як плітка, лящ, йорж, окунь, судак, щука, густера і карась. Проте останнім часом ця річка сильно забруднена, тому багато рибні нерестовища були знищені, кількість риби в річці з кожним днем скорочується. У пониззі річки все ще можна зустріти жереха, язя, сома і головня.

Обережно! У зимовий час рибалкам слід дотримуватися обережності, так як в деяких місцях товщина льоду не перевищує 20 сантиметрів. Заборонено пересуватися по льоду на автомобілі.

Річка Ока має невелику глибину. Її довжина дорівнює 1480 кілометрів і її судноплавність простягається до міста Муром. Ока володіє піщаним дном, однак унаслідок сильної забрудненості сьогодні її прозорість не перевищує 50 сантиметрів.

Притоки Оки

Переймаючись питанням, що відвідати на Оці, слід докладно розглянути її притоки. Ока має безліч приток. Ось найбільші з них: Неполодь, Ушна, Унжа, Тішачи, Гусь, Мокша, Проня, Пара, Нара, Осетер, Угра, Протва, Зуша, Жіздра, Цон, Риблік, Орлик і т.д. І з точки зору рибальського відпочинку, притоки Оки набагато багатше на живність, ніж сама річка. Окремо варто розповісти про приплив під назвою Осетер. Ця притока має цікаві місця, як для відпочинку, так і для риболовлі. Майже на всьому своєму протязі Ока має асиметричні берега. Правий берег вище і порізаний вздовж і впоперек ярами.

Пам'ятки Оки

Державний меморіальний природний та історико-художній музей і заповідник під назвою Поленово імені художника Василя Полєнова знаходиться в Тульській області в Заокський район. Це на правому березі Оки, в колишній садибі Борок. Відстань від цього заповідника до Тули становить 70 кілометрів, а до Москви - 130 кілометрів. Тут можна реалізувати чудовий сімейний відпочинок. За будівельними проектами художника тут побудована майстерня, будинок, служби, флігелі, а також Троїцька церква, яка знаходиться в двох кілометрах від Полєнова. У 1931 році тут був відкритий будинок музей.

Музей С.А. Єсеніна знаходиться в селі Константиново. Він був відкритий до 70 - річчя з дня народження поета і розміщується в будинку його батьків. У сінях будинку знаходиться літературна виставка, що розповідає і життя і творчість великого класика. Сьогодні цієї музей-заповідник є одним з найбільших музейних комплексів Росії. Унікальні архітектурні будови музею дають відвідувачам можливість зануритися в атмосферу простої селянської життя і порівняти її з життям у панській садибі, дізнатися про спілкування інтелігенції в кінці 19 століття і зануритися в атмосферу юнацтва С. Єсеніна, більш детально дізнатися про його життя, повну любовних історій, злетів і падінь.

Сюди буде пізнавально прийти з дітьми. Адже саме на цій землі знаходиться есенинская Русь і країна березового ситцю. Тут проводяться літературні вечори, сільські ярмарки, концерти за участю зірок естради та ансамблів Росії, пізнавальні програми, організовуються різноманітні ігри та забави, що дозволяють згадати стародавні звичаї та обряди і дізнатися багато цікавого про традиційних російських святах, які так любив Сергій Єсенін.

Рязанський кремль є архітектурним та історичним музеєм під відкритим небом, одним з найдавніших музеїв на території Російської Федерації.


Він знаходиться на високому пагорбі і оточений сухим ровом і ріками Любедью і Трубежем. Цей пам'ятник внесений до державного реєстру цінних об'єктів РФ.

Ви питаєте, як відпочити на Оці цікаво і нетрадиційно? Відвідайте єдину в світі гіперболоїдна ЛЕП, виконану у формі несучої сітчастої оболонки. Її висота сягає 128 метрів. Вона знаходиться на лівому березі Оки біля міста Дзержинська. Це одна з двох висотних багатосекційних конструкцій Шухова, друга конструкція знаходиться в Москві. Через 7 років на Оці була побудована Шуховская вежа. Вона західними фахівцями визнається гідною для внесення до списку ЮНЕСКО.

Однією з найбільших і потужних фортець свого часу є Коломенська. Вона будувалася з 1525 по 1531 в місті Коломна в епоху правління Василя 3. У той час в Московську державу вже входив Псков і Новгородська республіка. Держава створила ця будова зі стратегічною метою зміцнення південних кордонів від навали татар. Розгром в 1521 році Коломни ханом Мехмедом 1 Гіреєм прискорив заміну дерев'яних укріплень на кам'яні, яка була намічена ще після пожежі, що сталася в 1483 році. Кремль твердо витримав всі атаки, проте не зміг встояти перед вандалізмом місцевих жителів, які розібрали на будівельні матеріали стіни і башти будівлі.

Відомо, що тільки вказівка в 1826 році Миколу 1 припинило подібні діяння мирних жителів в Коломні і інших містах. Однак до того часу багато історичних пам'яток вже були зруйновані. Коломні пощастило більше, частина фортеці була відреставрована, інша частина збереглася. Сюди можна прийти на екскурсію, як влітку, так і взимку.

Протягом

Витік річки знаходиться в селі Олександрівка Орловської області, далі річка проходить через Середньоросійськоївисочини, і у верхів'ях має врізану вузьку річкову долину з ухилами. Ока спочатку тече в північному напрямку, в Орлі вона з'єднується з Орлікмв, з Урпой Ока з'єднується в Тульській області, поблизу Калуги при з'єднанні з Угрой річка робить поворот на схід і після того, як вона протікає Тарусу і Олексин, знову повертає в північному напрямку, а біля Протвино повертає на схід.

Кордон Московської і Тульської областей проходить на ділянці від Серпухова до Ступина. Біля міста Коломна річка з'єднується з Москвою-рікою і далі тече в південному напрямку.

Помітна звивистість спостерігається в Рязанській області. Це пояснюється горбистою місцевістю. Біля з'єднання з річкою Пронею Ока повертає праворуч, а після з'єднання з Парою, знову тече на північ і, роблячи біля Касимова роблячи поворот, знову тече на північ. Там на території Ермішінского району в Оку впадає Мокша. Після цього Ока тече, розділяючи Нижегородську і Володимирську області, де протікає через Дзержинська, Муром, Павлово. Наприкінці течії річка доходить до Новгорода і впадає в Волгу. Так що туристам пропонує величезний вибір місць, де відпочити на Оці.

Міста та області

На Оке стоять такі міста як Белёув, Орел, Олексин, Калуга, Серпухов, Таруса, Ступіно, Коломна, Кашира, Рязань, Муром, Касимов, Дзержинськ, Павлово і Нижній Новгород. Відвідуючи їх, відпочинок на Оці може статті незабутнім.

Сьогодні величезну популярність походження назви річки має гіпотеза Топорова. Згідно з її назва походить з балтійських мов. Вона заснована на зіставленні назві річки з деякими литовськими назвами водних масивів, утворених з литовського akis і латиського acis, що в перекладі означає незамерзаюче в річці, озері, болоті місце або ополонку або невелике відкритий простір води в озері, що заростає або б'є з надр землі ключ або очей. Кілька тисяч років тому, коли і виникла назва цієї річки, могло бути й значення, що відносяться безпосередньо до цієї багатоводної річці.

На узбережжі знаходяться численні готелі Оки, де із задоволенням розміщуються багато туристів, що приїхали в це дивовижне місце як просто відпочити на лоні чудової природи, так і порибалити або пополювати.

Увага! При полюванні в ямах поблизу міста Озера будьте обережні. Велика ймовірність, догодити в мережі, які браконьєри встановлюють прямо в ями.