Перефразовуючи народне: саксофон вибрати - НЕ річку перейти. Що ж впливає на вибір такого складного музичного "чуда"?

Отже, як вибрати саксофон? Саксофони бувають різні, незважаючи на те, що на будь-якому з них можна грати будь-яку музику.

Початківець музикант, який, як правило , має свого наставника, може запитати поради у нього. Ймовірно, він порекомендує альт або тенор для початку, пояснивши це тим, що сопрано і баритон, в більшості випадків є додатковими інструментами.

Перший фактор вибору саксофона між альтом і тенором в основному індивідуальний і відповідає залежно від особистості виконавця , а також його переваг. Можливо, це буде пов'язано з відомими саксофоністами.


Наприклад, 42-й президент Америки Білл Клінтон чудово володіє тенорових саксофоном, з яким у молодості виступав у популярних телешоу. На цьому ж музичному інструменті він виконував і під час свого посвячення, після чого подарував його в музей джазу.

Починати навчання з сопрано або баритона проблематично, так як учень ще не має навичок управління саксофоном диханням. Так само, керуючи губами, початківець дорослий саксофоніст через тростини і мундштука, які дещо коротший у саксофона-сопрано, матиме проблеми. Зате цей саксофон підійде дітям внаслідок анатомічних особливостей. Підростаючи, дитина вже не буде задаватися питанням, як вибрати саксофон, і природно перейде на альт.