Які симптоми при хворобі нирок, такого виключно важливого людського органа?

Крім очищення крові ще однією найважливішою функцією нирок, на яку часто не звертають уваги, є гормональна. Вони виділяють гормон ренін. Цей елемент регулює артеріальний тиск. Лікарі часто, і, звичайно обгрунтовано, при гіпертонічних симптомах рекомендують перевірити нирки.

Також на перший погляд не пов'язані з нирками симптоми подагри , тобто найсильніші больові відчуття в суглобах. Причиною цього є накопичення сечової кислоти. Відбувається це внаслідок недостатності виділення її нирками. Сильна концентрація її в крові (гіперрурікемія) призводить, врешті-решт, до кристалізації в суглобах (переважно колінних), що робить пересування хворого болючим настільки, що може і прикувати до ліжка.

Але хвороби нирок, симптоми яких проявляються найбільш болісно, пов'язані з новоутвореннями.


Це нирковокам'яна хвороба, яка пов'язана з появою в нирках конкрементів. Якщо розміри їх невеликі, то вони безболісно можуть залишити організм з сечею, а великі викликають сильні спастичні болі в поперековому відділі. Також додатковими симптомами можуть виступати нудота, блювота і гематурія.

І все-таки найчастіше нирковокам'яна хвороба протікає не гостро. Симптоматика її згладженого характеру проявляється тупими болями в ділянці нирок.