Бувають ситуації, коли акумулятор з різних причин повністю розряджений і запустити двигун не представляється можливим, а зарядного пристрою поблизу немає, виникає питання, як зарядити автомобільний акумулятор?

У такому положенні немає іншого способу" оживити "розряджений автомобільний акумулятор, як зарядити його від іншого, робочого автомобіля.

Процес підзарядки починається з того, що автомобіль-донор повинен під'їхати до "пацієнту" так близько, щоб довжини дроти для підзарядки (прикурювача) вистачило вільно без натягу від одного акумулятора до іншого.

Зарядні дроти, з обов'язковим дотриманням полярності, кріпляться за допомогою "крокодилів" до клем акумуляторів, останнім кріпиться чорний затиск (- маса) швидким і точним рухом, т.


к. в цей момент клема іскрить.

Поле цього запускається двигун робочого автомобіля і протягом 15-ти хвилин проводиться зарядка розрядженого акумулятора.

Через п'ятнадцять хвилин донор глушить двигун, а підзарядити пробує запустити свій двигун і якщо це не вдається зробити, підзарядку потрібно продовжити ще хвилин 10-ть, поки двигун упевнено не запуститься від зарядити акумулятори.

Не варто відразу ж рушати з місця, треба 15-20 хвилин попрацювати на холостих обертах і ще трохи підзарядити акумулятор і тільки потім починати рух.