Існує кілька нормативних документів щодо питання - яка повинна бути довжина штор. Так, зокрема, в дитячих садках, школах і багатьох інших освітніх установах чітко визначено - вони повинні бути вище підвіконня.

Довжина штор яка може бути обрана для дому визначається особистими смаками і споживчими запитами кожного індивідуально. Так, ті, хто може дозволить дещо більш розкішний інтер'єр, виберуть дизайн при якому штори так сказати "заграбастають підлога" - їх край буде лежати на підлозі красивими фалдами, що виділить розкішність домашнього оздоблення, підкреслить пишність форм і навіть деяку помпезність кімнати. Довжина штор, яка знаходиться вище підлоги на кілька сантиметрів відзначить практичних господарів, так як в цьому випадку зручно проводити прибирання в приміщенні і вкрай буде постійно елозіть по несвіжі прибраним полам.


Правда найкраще вибрати варіант коли плінтус не буде "оголений", тобто максимально прихований. Яка повинна бути довжина штор для невеликих приміщень з нависаючими, немов над головою стелями, цілком очевидно - вони повинні бути зшиті "в підлогу", щоб ні сантиметра не виявилося, ні вище, ні нижче підлоги. Такий пошиття, правда, дещо скрутний, так як вгадати з довгою вкрай складно, а вже передбачити на скільки сяде тканина після прання тим паче. Але всі зусилля звичайно ж будуть виправдані зоровим зміною домашнього оздоблення.