Багатьох господинь турбує питання про те, як прати піджак, щоб після цього він не втратив своєї первісної форми.
Як правило, піджаки не перуть в домашніх умовах і здають їх в хімчистку. Але, якщо постійно так робити, то з часом тканина виробу псуватися і втрачає свій колір.
Як же прати піджак, щоб він не деформувався?
Оскільки прати піджак з натуральних матеріалів не рекомендується, то можна почистити його перевіреними засобами. Залисніли лікті піджака можна протерти оцтом, розведеним з водою 3: 1, а потім нашатирним спиртом, розведеним водою 1: 5. Потім пропрасувати через вологу марлю.
Почистити комір можна сирою картоплею. Для цього відрізаємо половинку і протираємо нею комір, потім очищаємо його вологою, потім сухою тканиною.
Освіжити зовнішній вигляд піджака допомагає такий розчин: 1 ст.л.


нашатирного спирту, 1 ст.л. звичайного спирту на 1 ст. води. Після цього потрібно випрасувати вологу річ через марлю і провітрити на свіжому повітрі.
Щоб прати піджак зі штучних тканин, потрібно використовувати пральний порошок, дощову воду, аміак.

Виріб потрібно замочити в трохи теплій мильній дощовій воді на 2 ч. Сильно забруднені місця потрібно попередньо очистити щіткою, зволоженою в 3% розчині аміаку. Потім потрібно злегка потерти забруднені місця прополоскати виріб.

У воду для полоскання треба додати трохи оцту, щоб оживити колір виробу. Потім, не віджимаючи, піджак, вішаємо на плічки і висушуємо. Просохлої піджак пропрасовуємо акуратно праскою через марлю з парою.