Як відомо, кит - найбільша ссавець на планеті, яке видає найгучніші звуки і володіє найбільшим мозком. Вони володіють унікальною дихальною системою, що дозволяє їм довгий час обходитися без кисню. Будова тел цих гігантів має ряд спільних рис з будовою тіла людини, але накладає середовище проживання відмінності істотні.

Зважаючи на такі біологічних особливостей, дихання у китів може здійснюватися тільки усвідомлено. Тому, до недавнього часу вчені не могли сказати точно, як спить кит. Як виявилося, ці тварини сплять мало, але часто, іноді всього пару хвилин. Всі представники цього виду сплять на невеликій глибині, біля самої поверхні.

За рахунок вмісту жирової легкої тканини в їх тілі, питома вага китів незначно перевершує вагу води.


Завдяки цьому сплячий кит поступово опускається вниз, а потім, вдаряючись хвостом, знову піднімається вгору. Потім цикл повторюється. Такі особливості будови організму дозволяють їм постійно перебувати в русі. Дихання здійснюється за рахунок зміни середовища. При виринанні ніздрі кита відкриваються, а вдих і видих відбуваються одночасно.

В інший час дихальні шляхи тваринного закриті клапаном. Раніше передбачалося, що процеси сну дельфінів і китів аналогічні. Але в результаті досліджень ця теорія була спростована: чи не спить кит, як спить дельфін. Останні відрізняються складним будовою головного мозку.