Справжній бурштин являє собою скам'янілу аморфну смолу хвойних дерев. Возрастк якої становить 45-50 млн. Років, хоча можна зустріти і більш "дорослі - 65-135 млн. Років. Янтар неоднорідний за своєю забарвленні, його колір варіюється від лимонно і бледножелтой до червоно-коричневої, зеленої, блакитний, чорною. Камінь може бути прозорим, напівпрозорим або непрозорим зовсім.
Але крім натурального бурштину існує ще бурштин штучний, з якого виготовляють недорогі прикраси

Як же зробити штучний янтар?

Різними способами

  1. Беремо 1 частина скипидарною смоли, 1 частина білої каніфолі, 2 частини шелаку. У жерстяної ємності з подвійними стінками, між якими знаходиться маслом для підтримки рівномірної температури, розплавляємо скипидарну смолу, потім додаємо шелак.


    В окремому посуді розтоплюємо каніфоль. Вона вливається, коли маса з смоли і шелаку стане прозорою.
    Через певний час маса стає зовсім прозорою. Вона готова до виготовлення з неї виробів.

  2. Щоб зробити штучний янтар, потрібно в ванночку залити желатин. Коли він підсохне, зверху його потрібно посипати золотисто-жовтими мелкодробленим слюдяними блискітками, а потім знову залити тонким шаром желатину. Після підсихання цього шару потрібно знову його посипати слюдяним порошком і знову все покрити желатином. Нашарування робиться доти. поки не буде досягнута потрібна товщина пластини. Потім масі дають підсохнути і покривають її клейовим розчином, який можна забарвити в вишневий колір.