Мангал з цегли являє собою стаціонарне будову. Перед тим, як зробити з цегли мангал, потрібно вибрати для нього місце. При визначенні місця для вогнища потрібно врахувати переважний напрямок вітру на ділянці і особливості рельєфу. Мангал повинен стояти на безпечній відстані від дерев'яних будівель, легко займистих матеріалів, дерев, кущів і т.д.). Але при цьому він повинен бути поруч із зоною відпочинку.

Щоб зробити мангал з цегли, потрібно намалювати його ескіз. Заздалегідь потрібно передбачити відсік для поддува повітря, золи, місце для зберігання вугілля і дров, визначитися з конструкцією навісу.

Ідеальна висота мангала - відстань, рівну довжині від зап'ястя до землі. Довжина мангала не перевищує 1м. Виходить розмір: 1400 мм на 590 мм. Для спорудження такого мангала потрібно приблизно 300 цегл.

Найбільш відповідний для мангала пічної цегла, спеціально вироблений для складних режимів температур.


В якості розчину кладки використовують глиняно-пісочну суміш.

Спочатку викопують котлован під фундамент 800х1600мм і глибиною 600мм. Підстава засипають піском на висоту 100мм. Робиться опалубка з вологостійкої фанери. Монтується армування. В опалубку заливається бетонна суміш.

Зверху робиться гідроізоляція з руберойду. Потім кладеться цегла. Через кожні два шари кладка перекладається металевою сіткою. Після 6-7 шарів роблять перекриття. Далі кладка виконується ще в 3 ряди у висоту. Останні ряди - для місця смаження. Тут потрібно передбачити зазори, що забезпечують доступ повітря.