Причинами запалення лицевого нерва може бути його травма, інтоксикація при цукровому діабеті. Захворювання може провокуватися переохолодженням.

Запалення лицевого нерва виявляється сильними болями, при цьому одна половина обличчя паралізується. Неможливо нормально розмовляти і навіть посміхнутися.

Перед тим, як лікувати лицьовий нерв, потрібно звернутися до невролога для проведення ретельної діагностики, встановлення правильного діагнозу. Іноді навіть потрібна госпіталізація хворого, після якої лікування триває будинку.

Щоб лікувати лицьовий нерв спочатку в гострому періоді захворювання призначають протизапальні, судинорозширювальні, спазмолітичні засоби. А для поліпшення загального самопочуття призначають знеболюючі і рекомендується повний спокій.


У початковий період захворювання не рекомендується виходити на вулицю без головного убору і шарфа, на уражену сторону краще зробити пов'язку. В період лікування потрібно уникати протягів і постаратися не виходити на холод. В кінці першого тижня призначають фізіопроцедури.

На другому тижні починають робити масаж і ЛФК. Спочатку навантаження невелике, потім вона збільшується. Наприкінці другого тижня можна робити парафінові аплікації. Добре так само допомагають голкотерапія і грязелікування.

Момент закінчення лікування визначається лікарем. Якщо через десять місяців м'язи не відновлюються, то неврологом ставиться питання про необхідність оперативного лікування.