Перед тим, як виростити банан будинку, потрібно зрозуміти, для яких цілей ви будете його вирощувати - для отримання плодів або для декоративної краси.

Існує безліч низькорослих сортів бананів спеціально для вирощування вдома.

Банану необхідно багато світла і температура не нижче 17? взимку і 28-30? влітку. Влітку банан вимагає рясного поливу, взимку поливати його потрібно рідко, щоб не відбулося загнивання коренів

Грунт для банана краще брати під липами, березами, ліщина, акаціями та іншими деревами, крім каштана, тополі, дуба. Потрібно викопати 5-10 см верхнього шару грунту.
На одне відро грунту потрібно додати 2 кг річкового піску, 500 г деревної золи, 1 кг перегною. Перемішати і залити окропом, або прожарити.
Дренажний шар в горщику повинен становити 3-10см.


Поверх дренажу укладається шар мокрого піску, потім - грунт.
Перед тим, як поставити горщик на піддон, потрібно покласти на нього 4 плоских каменю, щоб до дренажним отворам надходив повітря.
Через 2-3 дні після поливу потрібно рихлити верхній шар.
Банану потрібна висока вологість повітря - до 70%. Влітку його потрібно обприскувати щодня, взимку -1 рази на тиждень. Листя потрібно періодично протирати від пилу.
Щоб виростити банан будинку, потрібно горщик з ним поставити на південне, східне або південно-східне вікно.
Для плодоношення банану потрібні підгодівлі, які вносяться тільки у вологий ґрунт. Влітку його потрібно підгодовувати 1 раз на тиждень, а взимку -1 раз на місяць.