Фінальним етапом ремонту є оздоблювальні роботи. Виконуючи декор приміщення, потрібно бути дуже уважним і акуратним. Найменша крапля висохлого герметика здатна зіпсувати весь вид декору. Існує не багато способів видалення силіконового герметика з поверхонь. А якщо, бути більш точними, то таких способів всього два - хімічний і механічний.

Справа в тому, що силіконовий герметик раз і назавжди приклеюється до поверхні. Якщо ви не встигли вчасно стерти свіжі силіконові краплі з емальованої ванни або керамічної плитки, то видалити герметик буде досить складно. Спробуйте скористатися звичайним канцелярським ножем - зрізайте з поверхні силікон шар за шаром.


Не потрібно намагатися віддерти силікон, не вийде, але навіть якщо і вийде, то зробите ви це зі шматком підстави, до якого приклеївся. Залишки герметика можете видалити абразивним миючим засобом або дротяною мочалкою.

Якщо таким способом вам не вдалося видалити герметик, то слід скористатися хімічними речовинами. Зараз більшість фірм виготовляють розчинники герметиків. Як правило, такі препарати представляються у вигляді пасти або аерозолю.

В залежності від того, скільки часу пройшло з моменту нанесення розчинника, герметик або легко зніметься або перетвориться в масу кашоподібної консистенції, яка легко змивається.