Щоб зрозуміти сенс більшості слів у російській мові, досить подивитися в корінь. Саме в слові "стільникова" слід виділяти корінь "сот" або стільники, за якими зв'язок і працює. Напевно ви бачили бджолині стільники. Це шестикутники правильної форми, які стикаються між собою не залишаючи ніяких проміжків. Тим же самим чином стільниковий зв'язок працює. Але тут все трохи по-іншому.

Кожна сота - це населений пункт, район міста, країни або навіть частина району міста. Стільники зазвичай розподіляють для зручності, щоб потім легше було здійснювати ремонт. У кожній соте знаходиться стовп-антена, який дозволяє сигналу доходити до стільникового телефону або від нього.


Стовпи ніяк не зливаються між собою, сигнал просто йде по повітрю.

Сигнал стільникового зв'язку це обов'язково радіохвиля, яка пробиває стіни і залізні перегородки. Багато хто думає, що якщо перебувати в підвалі, то стільниковий гірше працює. У цьому є частка правди. Чим легше радіохвилі вирвати від телефону і долетіти до стовпа-антени, тим краще якість зв'язку. Якщо перебувати на відкритому просторі, то сигнал буде помітно краще.

Усі стовпи компанії стільникового зв'язку обмінюються між собою сигналами, а в результаті кожен сигнал йде на сервер. Там дзвінки і обробляються. Комп'ютер з'єднує абонентів між собою. Там же знаходиться сервер SMS-повідомлень.