Бронхіальна астма - це дуже важке хронічне захворювання дихальної системи, досі воно є дуже поширеним і повністю невиліковним, тільки для дітей є шанс перерости, при правильному лікуванні, і назавжди забути про такому серйозному захворюванні. Щоб жити повноцінним життям, необхідно постійно вести активний спосіб життя, захищати себе від алергенів, зміцнювати свій організм і своєчасно попереджати поява нападів.

Якщо ви не змогли попередити присту, то необхідно своєчасно ефективно його купірувати самостійно.

При нападі у хворого з'являється обишка, кашель, задуха, різкий короткий вдих при розтягнутому видиху, свистячі хрипи. Найоптимальніше положення хворого при нападі - верхи на стільці, обличчям до спинки, під груди треба підкласти подушку, щоб можна було впертися в спинку стільця.


Насамперед треба постаратися заспокоїтися і нормалізувати дихання, видихаючи весь воздух.У маленьких дітей напад можна зняти поглаживаниями по спинці. Відкрийте вікно і скористайтеся дозованим інгаляторомс одним з бронхорасширяющим препаратом. Зробіть дві інгаляції, якщо напад не проходить, зробіть через 10 хвилин ще дві інгаляції, Препарати діють швидко і немає сенсу збільшувати дозу і змінювати частоту прийому. Прийміть 1 - 2 таблетки будь-якого антигістамінні протиалергічного кошти, воно ефективно на самому початку нападу. При погіршенні стану та неефективності інгаляцій негайно викликайте машину швидкої допомоги.