Щоб зробити діаграму в екселя, необхідно всю вашу роботу розділити на два етапи: підготовка даних, на основі яких діаграма буде побудована. І власне сама побудова, яке також займає кілька кроків. Отже, в спільні осередку введіть дані, які ляжуть в основу діаграми, можна заповнювати рядки, можна стовпці, для системи різниці немає, головне ваше зручність і увагу при подальшому виборі джерела даних для діаграми. Краще відразу вказувати дані та інформацію про підписи, тобто як у графіку вісь Х і вісь У.

Зробити діаграму в екселя після введення даних, передбачає вибір команди Вставка/Діаграма. Після натискання на даний пункт, перед вами відкриється вікно з набором вкладок-кроків, необхідних для деяких уточнень за параметрами самої діаграми.


На самому першому етапі ви можете вибрати той тип відображення, який необхідний (графік, кругова діаграма, гістограма і т.д., варіантів достатньо і у візуальному плані - бульбашки, круги, стовпці, сектора і т.д., а також графічному) . Нехай вибираємо кругову діаграму, частини якої кілька віддалені від центру. Переходимо до вкладці Дані, де необхідно вказати, які числа є основою побудови (вибираємо мишкою діапазон заповнених даними осередків), тут же можна вибрати блок з підписами. Подальшими етапами будуть вибір кольорів, наявність і розміщення Легенди, відображення ліній сітки.

Зробити діаграму в екселя можна на активному аркуші і спеціальному окремому, якщо діаграма велика чи передбачається роздруківка - остання вкладка.