Щоб управляти курсором з клавіатури, необхідно знати набори тих кнопок, які призначені для цієї мети. Насамперед, це блок, розміщений праворуч, включає кнопки зі стрілками. Натискання на будь-яку з них призведе до переміщення курсора на один символ вправо, вліво і т.д., в залежності від кнопки. Повторне натискання продовжить зсув курсору в потрібному напрямку, а затискання кнопки, дозволить швидко перемістити курсор в потрібне місце. Якщо на клавіатурі передбачена додаткова розкладка з нумерацією і стрілками можна перемкнути і його в режим управління курсором, а не роботи з цифрами.

Управляти курсором з клавіатури також зручно клавішами: Tab - перехід на деяку відстань вправо, що займає довжину відступу абзацу (ширину відступу можна вказати в настройках), а також з допомогу.


Цієї клавіші можна переміщатися по кнопках або полях введення в деякому додатку, кнопки Home, PgDown, PageUp, End згідно своїм назвам дозволять перемістити курсор по тексту в початок, кінець рядка або цілої сторінки. Також можна зміщувати курсор посимвольно за допомогою найбільшої, довгою клавіші Пропуск або натискати на активну кнопку в додатках. Натискання на клавішу Enter переведе курсор на новий рядок.

Щоб управляти курсором з клавіатури, можна також використовувати комбінації клавіш. Наприклад, Ctrl + A дозволить виділити весь документ, Crtl + клавіші-стрілки перемістить курсор на слово вправо, вліво, на рядок вгору або них, Ctrl + Shift + клавіші-стрілки дозволить виділити слово або рядок в залежності від обраної кнопки.