Щоб зробити формулу в excel, необхідно продумати її складові. Чи будуть це тільки числа, вираз за якими необхідно обчислити, або ж в ній будуть функції, змінні і т.д. безпосереднє введення формули відбувається при активній комірці, тобто вам попередньо її потрібно активізувати (встановити в ній курсор) і тільки після введення знака рівності. Даний знак переводить користувача в режим роботи з формулами: стає доступна рядок формул над робочим полем, з'являються додаткові функції. Якщо ж знак = не вводити, то система вводиться інформацію буде класифікувати згідно типам: число, текст, помилка.

Зробити формулу в excel означає ввести її, після вказівки =, можете з клавіатури ввести числа, математичні оператори, натиснути Enter, як сигнал до завершення введення формули і отримати результат у клітинці.


При чому саму формулу, ви зможете побачити тільки активізувавши клітинку, а змінити її, тільки зайшовши в неї (двічі курсором або функціональна клавіша F12). Для використання функцій використовуйте Вставку, для вказівки змінних - посилання на клітинки з іменами (буква стовпця і номер рядка). Наприклад, формула: = СУММ (А3: А20) + 5-МОДУЛЬ (В12). Набір функцій в Ексель дуже різноманітний і значний, головне, слідуйте підказкам при введенні, щоб вірно вказати аргументи функцій.

Зробити формулу в excel можна за допомогою рядка формул, в ній передбачено довге поле для введення, набір основних математичних операторів, значок-галочка для застосування введеної формули, список функцій.