Щоб виграти в шахи, потрібно дати противнику зрозуміти, що він все робить вірно. Насправді шахи є філософією. Ніхто не знає, де конкретно знаходиться ворог в цій грі. Можливо, ворог сидить у вас в голові, тому ви і програєте.

Щоб швидко виграти в шахи, вам необхідно знати буквально 20 дебютів за найкоротший кількість ходів. Класичні розклади гри дозволять вам оцінювати ситуацію правильно. Найчастіше якщо супротивник не бачить гру, то ви обов'язково переможете. Але також слід знати, що недооцінювати противника можна.

Ресурси. Дуже багато швидких перемог зривається тому, що на швидку перемогу побивається дуже багато ресурсів. Не слід поспішати. Нехай ви розтягнеться швидкий виграш на 25-30 ходів, але переможете у підсумку.


Якщо ви не бачите "класичної" можливості завершити дебют швидко, то краще не старатися. Не віддавайте великі фігури, поки ви не переконаєтеся в своїй стовідсоткової правильності дій.

Обман. Противник може знати класичний дитячий мат і мат в 4 ходи. Примусьте його подумати, що ваш план обірвався. У такому випадку ви створюєте образ, даєте противнику шанс відчути себе набагато розумнішими. Тут-то і можна його підловити.

Ведіть агресивну гру. Якщо ваш противник постійно буде захищатися, то ви зможете отримати хороший розвиток фігур, а це гарантує швидку і невідворотну перемогу в цій грі. Але тут теж слід грамотно планувати наступ, інакше воно може ненавмисно обірватися і закінчитися вашим поразкою.