Мадейра - це частина Португалії, яка розташована в деякому від неї віддаленні. Вона являє собою автономну зону у вигляді архіпелагу. Сюди входять чотири острови, два з яких настільки малі, що є притулком виключно для птахів. Два інших перетворилися на унікальну курортну зону, яка з недавніх часів стала користуватися величезною популярністю. Мадейра - найбільш великий острів з архіпелагу, другий за величиною носить назву Порту-Санта. Обидва з них приймають туристів і відкривають їм свої казкові місця, надовго залишаючись в пам'яті і змушуючи повернутися на острови знову.

Інфраструктура архіпелагу

Вибираючи цей напрямок в якості місця відпочинку, необхідно вивчити готелі Мадейри і список послуг, які вони пропонують. Відпочинок на острові відрізняється умиротворенням, а наявність океану в декількох кроках від готелю ще не говорить про те, що там можна скупатися. Швидше навпаки, Мадейра оточена водою, але води ці холодні, тому купання відбувається більшою мірою на території готельних комплексів.

У зв'язку з такою обставиною більшість готелів має власний спа-центр, який відрізняється широким діапазоном пропонованих послуг. Великі басейни для різної групи осіб, яскраві шезлонги та оздоровчі процедури здатні надовго затримати на території готелю, але мало хто в змозі утриматися від пропонованих островом красот і альтернативних способів розваги.

На острові Порту-Санта є величезні пляжі, на яких можна добре провести час. Дістатися до нього не складно, так як кожен день від Мадейри відходить пором, що переміщає туристів. З недавнього часу з'явилася магістраль, що з'єднує два великих острови архіпелагу.

Дивно! Кількість наданих способів для відпочинку так велике і різноманітне, що виникає питання, а чи варто проводити стільки часу на пляжі, коли є інші розваги.

Кліматичні та географічні особливості

Архіпелаг Мадейра - це дивовижне місце, в якому можна відпочивати цілий рік. У зимову пору року температура коливається біля позначки в 20 градусів, а влітку середній показник дорівнює 23 градусам. Протягом усього року можна насолоджуватися сонячними днями і відпочивати в райському куточку, розташованому в оточенні океану. Звичайно, в зимовий час температура іноді може знижуватися до 15 градусів, але навіть такий режим є комфортним для відпочинку. Саме в цей період нерідко йдуть дощі, але навіть вони не здатні зменшити краси курортної зони.

Поява архіпелагу пов'язано з вулканічною діяльністю, тому йому притаманні унікальні риси природи. Велика частина островів зайнята горами й ущелинами, але це тільки додає привабливості території. Таке багатство природи розташовує до частим прогулянкам. Острів Мадейра є вершиною вулкана, тому в його центрі є дві опуклості, які відбулися після застигання лави. Рельєф острова був сформований через вулканічних сплесків, які утворювали нарости в різних частинах курортної зони. В даний час вулканічна активність відсутня, останній раз сплески були близько 6500 тисяч років тому. Сьогодні відпочинок на Мадейрі безпечний і приємний через унікальні географічних особливостей і приємного клімату.

Краса природи

На території Мадейри спостерігаються види птахів, які можна зустріти тільки на архіпелазі. Ця зона має велике значення для крилатих тварин, так як більшість видів з усього світу прагнуть потрапити на острови з метою розмноження. Прогулюючись по острову, можна нескінченно милуватися представниками живого світу. Комахи та ящірки, що мешкають на архіпелазі, чарують фарбами і дивним поведінкою, тому спостереження за ними може захопити на довгі години.

Особливе увагу привертають рослини, які ростуть на цій території. Сімейний відпочинок в таких умовах може наштовхнути на думки про дивовижному пригоді. Представники світу рослин, що ростуть тут, вже давно стерті з лиця Землі. Вони зникли з усієї території планети ще до появи людини, але тільки на Мадейрі збереглися дивовижні зразки в первозданному вигляді. Величезний достаток квітів зачарує всіх дам, бо таке розмаїття ароматів рідко можна знайти в одному місці.

Важливо! Жителі Мадейри величезну увагу приділяють екології, тому потрібно дбайливо ставитися до всіх пам'ятників природи.

Кухня Мадейри

Особливу увагу туристів слід звернути на смачнючий кухню Мадейри.


Їй властиві солодко-пряні нотки португальської кухні, але унікальні продукти, які виробляються на островах обов'язково варто спробувати туристам. Перш за все, острів славиться місцевим сортом вина, яке носить назву Мадера. Цей напій поставляють по всьому світу, тому опинившись на архіпелазі, слід обов'язково його спробувати.

На острові видобувається "чорна патока", тому тут можна насолодитися дивно смачними солодощами. Особливою популярністю користується місцевий торт, який носить назву "болуш-ді-крейда". Любителі фруктів залишаться в захваті від достатку соковитих і спілих плодів, яких на острові в надлишку.

Острівний кухні властиво достаток морепродуктів, тому організовуючи відпочинок на Мадейрі всією сім'єю, слід приготуватися до дивних і вишуканих страв з свіжевиловленої риби та повзаючих на морському дні мешканців.

Місцеві розваги

Якщо виникають питання про те, як відпочити на Мадейрі, то тут можна насолодитися захоплюючою грою в гольф. Більшість європейців вважають за краще проводити час на островах тільки через ідеально рівних майданчиків для гри. Люди, не знайомі з правилами, швидко освоять нехитрий спосіб розваги і, можливо, відкриють у собі нову прихильність.

Цікаво! Гольф є однією з найбільш популярних ігор в зарубіжних країнах, але з якихось причин він досі належною мірою не освоєний в Росії.

Ботанічний сад Мадейри розкинувся на величезній площі, тому переміщення по ньому складає деякі труднощі. Для цього тут побудована величезна мережа канатних доріг, за допомогою яких можна пересуватися по вибраному маршруту. Це робить прогулянки дивно приємними і незабутніми для туристів, особливо подорожують з дітьми.

На цьому можливості для відпочинку на Мадейрі не закінчуються. Дивовижна екскурсія для різновікових туристів проводиться під вітрилами старовинного корабля Санта-Марія. Корабель зберігся з часів подорожі Христофора Колумба, що навіває особливі думки при відвідуванні такого старовинного транспортного засобу. Весела команда, одягнена в піратські костюми, створює дух тих часів і показує найцікавіші місця навколо островів. Подорожуючи на кораблі, можна розглянути дельфінів і навіть натрапити на китів.

Пам'ятки Мадейри радують разнонаправленностью. На острові збереглася старовинна село, з тих часів, коли дахи ще покривалися соломою. Туристи можуть відвідати це унікальне містечко і познайомитися з побутом минулих років, який вже складно відтворити в первозданному вигляді.

У зв'язку з походженням архіпелагу можна обійти стороною і вулканічний центр, який запрошує туристів дізнатися більше про вулкани і відбуваються всередині них процесах. Таке місце не тільки зачарує дивовижною історією, а й наочно продемонструє спалаху лави і рух порід. Не варто довго думати, що відвідати на Мадейрі, бо дивовижні можливості здатний подарувати один з найбільших вулканічних центрів.

Увага! Види відпочинку, пропоновані на Мадейрі, настільки різноманітні, що охопити все не представляється можливим. Але це і не потрібно, адже набагато приємніше побачити все на власні очі і насолодитися спектром розваг.

Мадейра - це дивовижний архіпелаг, хоч і невеликий за своїми розмірами. Інфраструктура розвинена в повній мірі, але вона так гармонійно вписується в унікальні природні краси, що турист навіть не зуміє відчути будь-яких недоліків від відпочинку. Достаток можливостей для розваги змусить задуматися над питанням про те, де відпочити і як це зробити найкраще. Найвродливіша школа дайвінгу та рибальські центри, унікальні пам'ятки природи та історичні заклади становлять конкуренцію чудовим екскурсіям і богемним іграм. Тут можна відпочити просто й невигадливо, а можна витратити всі кошти в одному з найбільших казино. Архіпелаг таїть у собі чимало дивовижних способів відпочити, тому відпустки завжди буває мало, щоб насолодитися всіма наданими можливостями.