Куршськую косу без перебільшення можна охрестити одним їх найдивовижніших і привабливих куточків Землі. Вузенька гряда утворює Курську затоку, відокремлюючи його від Балтійського моря. Завдяки цій гряді вода затоки залишається прісної і чистої. Куршська коса наділена чарівними пейзажами, де неймовірним чином поєднуються зелені луки, соснові бори і сирі ольшанікі.Оказавшісь в цій місцевості, ви можете із захватом дихати свіжим повітрям, яке від величного лісового масиву. Та й не тільки ліси є окрасою цього місця. Піщані піки, рівні поля, болота і озера - все це радує око мандрівників, які відвідали Куршськую дугу. Це утворення не має собі рівних у всій Європі. Жодне інше місце не володіє такою масштабністю, прекрасними ландшафтами, що буяє флорою і фауною.

Клімат цієї місцевості мінливий. Зима тут досить м'яка, весна і літо теплі, а от дуже досить прохолодна. Клімат цього регіону вважається цілющим. За літо тут накопичується дуже багато тепла. Завдяки цьому морі ніколи не замерзає. Восени і взимку повітря залишається досить теплим через вплив повітряних мас, що виходять від Гольфстріму. Купальний сезон відкривається в червні, а закривається в середині вересня. Поруч із селищем Морське знаходиться комфортабельний пляж, де створені умови для приємного проведення часу. Курську затоку має невелику глибину (до 4 метрів), тому вода тут нагрівається до 26 градусів.

Протягом всієї території гряди розміщується розвинена мережа магазинів, які дають можливість туристам не тягнути гору продуктів, а придбати необхідне харчування на місці. Це дуже корисно і значно полегшує життя, так як продовольчий запас важить досить багато і нести його на собі - не саме легке заняття.

Куршська коса стане найкращим місцем для відновлення гармонії і душевних сил. Саме тут можна знайти спокій і умиротворення, чого так не вистачає в повсякденному житті і отримати незабутні відчуття і враження. Всі ці принади щорічно притягують величезну кількість туристів, зробивши відпочинок на плюєте популярним серед туристів з багатьох країн.

Отже, якщо ви вибралися в цей чудовий куточок, то першим ділом ви задумаєтеся, а що відвідати на плюєте? Подібне питання завжди виникає у людей, які вперше приїхали в нове місце і зовсім не знайомі з його історією. Варто відзначити, що вузька гряда містить в собі неймовірну кількість місць, що вражають уяву і захоплюючих дух. Складно виділити найбільш значущі об'єкти для спостереження, але найяскравіші пам'ятки Курської коси досить відомі.

Пам'ятки Курської коси

Дюна Ефа

Дюна Ефа є найвищою представницею подібних природних споруд на Європейському континенті. Її висота становить близько 64 метрів. Однак дюна знаменита не тільки своєю висотою, а й мальовничістю. Розташоване це утворення поряд з селищем Морське з боку Куршського затоки. На дюну можна піднятися без особливих труднощів, так як шлях до вершини прокладено дерев'яними дошками. Настил виглядає дуже ефектно, так як на всьому своєму протязі він потопає в зелені. По самій дюні ходити суворо забороняється. Для обивателів передбачили 2 оглядові майданчики, з яких відкривається чарівний вид на Балтійське море, затоку і безкрайню піщану далечінь.

Дюну всіляко бережуть від руйнування. Для цього створені спеціальні пастки для піску, складені з сухої лози і песколюбівих рослин. Коріння рослин не дають піску розсипатися, тим самим зберігаючи цілісність дюни.

Висота Мюллера

Цей об'єкт знаходиться поруч із селищем Рибачий і є оглядовим майданчиком. З неї відкриває відмінний вид на саме селище, заливши, селище Морське і Балтійське море.

Історія висоти представляє навіть більший інтерес, ніж її споглядання. Пісок виявився на цьому місці під впливом вітру. Поступово його накопичилося багато, а птахи занесли насіння рослин. У підсумку на місці піску з'явився ліс. Люди взялися освоювати цю ділянку і почали вирубувати дерева. Вирубка відбувалася активно, що обернулося катастрофою. Коріння дерев, які стримували піщану масу, більше не змогли виконувати своїх функцій.


Піщана маса почала своє поступальний рух, засипавши частина затоки і кілька сіл. Ці села опинилися просто поховані під тоннами піску.

Після цього почали розроблятися програми, спрямовані на збільшення посадок лісу, щоб уникнути подальшого рух піску. Одним з лісників, які домагалися фінансування цих програм, був Мюллер. Саме на честь його і назвали один маршрутів для туристів і піщану висоту.

Танцюючий ліс

Танцюючий ліс не є окремим лісовим масивом. Він являє собою ділянку, розміщений всередині основного лісу. От тільки ця частина разюче відрізняється від усього іншого масиву тим, що дерева тут хитрим чином скручені і переплетені між собою в витіюваті фігури. Складається відчуття, що дерева вирішили станцювати твіст і раптом завмерли.

Існує незліченна безліч версій того, що сталося з лісом і яка природа цієї аномалії. Варіанти варіюють від магнітних полів і жуків-паразитів до дослідів німецьких вчених, які ставили тут свої експерименти і чимось посипали грунт. Розгадки поки немає вчені висадили поряд з "танцюючими" деревами маленькі сосонки, щоб простежити за їх ростом. Залишається загадкою, чи будуть танцювати і ці дерева.

Орнітологічна станція

Станція для орнітологів на Куршській косі була побудована німцями ще на початку 20-х. Це одне з перших подібних споруд у світі. Станція побудована в цьому місці не з простої випадковості. Над косою пролягає шлях міграції різноманітних видів перелітних птахів. Тут їх відловлюють, кільцюють і вивчають. На екскурсії туристам обов'язково розкажуть про пастки для птахів і основних завданнях станції.

Якщо ви думаєте про те, де відпочити з дітьми, то не бійтеся відправитися в район Курської коси. Місцеві природні та соціальні умови цілком підходять для юних відпочивальників. Для них завжди можна знайти заняття, яке припаде до душі юним хлопцям. Тому сімейний відпочинок у цій місцевості досить популярний і має велику кількість шанувальників.

Де зупинитися туристу

Для людей, які приїхали на відпочинок в нові для себе місця, головним стає питання житла. У цьому плані Куршська коса також має ряд пропозицій, які можуть задовольнити будь-якого мандрівника. Місцевість давно користується популярністю, що зумовило добре розвинену мережу готелів і готелів. Одними з найбільш привабливих варіантів є наступні готелі та мотелі Курської коси:

  • "Альтрімо". Готель знаходиться в селищі Рибачий. Розташований він на березі Куршського затоки на відстані двох кілометрів від морського узбережжя і пляжу. У комплекс об'єкта входять: ресторани, майданчик для дітей, басейн, 2 лазні, міні-бар, коктейль-бар, стоянка для авто, пральня. Крім того, готель має свою службу безпеки.
  • "Куршська коса". Готель знаходиться в селищі Лісове. Це одне з найбільш комфортабельних місць для відпочинку на всій плюєте. Воно ідеально підходить не тільки для відпочинку, але і для ділової зустрічі з партнерами по бізнесу.
  • "Морське". Готель знаходиться в селищі Морське. Сучасний об'єкт з високим рівнем обслуговування. Підійде для вимогливих клієнтів, що мають високі запити.
  • "Балтика". Це не зовсім готель, а скоріше база відпочинку. Єдиний об'єкт з представлених, який мало підходить для відпочинку в холодну пору року. В цілому, "Балтика" є економним варіантом, який дозволить не сильно розщедритися і отримати нормальні умови. У номерах зроблений косметичний ремонт, а близькість моря і пляжу роблять базу непоганим варіантом для розміщення.
  • "Понарт". Гостьовий будинок у селищі Лісове. Включає в себе два корпуси, які розташовані на закритій території. Поблизу сосновий бір, а у чверті кілометра - море. Номери високого рівня, мають індивідуальне планування.
  • "Еліза заркала". Вілла в селищі Лісове. Розташовується на березі затоки. Являє собою двоповерховий гостьовий рибальський будинок і 5 бунгало. У будинку відтворена атмосфера прусського рибальського будинку.

Як бачите, відпочинок на плюєте всією сім'єю НЕ БУДЕ затьмарений побутовими проблемами, а питання житла не завадить насолодитися відпочинком в повній мірі.